Antonín Panenka je o tři měsíce starší než Mototechna, odkud měl své první auto

[ title]
Tváří značky  AAA AUTO a Mototechna se od posledního lednového úterý stal legendární fotbalista Antonín Panenka, který koncem roku oslavil své sedmdesátiny. Stalo se tak přímo na stadionu Bohemians Praha v Ďolíčku, kde Antonín Panenka převzal klíčky od vozu značky Škoda.

SportovníListy.cz byly na místě děje...
"Víte, že mé první auto, které jsem si v roce 1975 koupil, bylo také z Mototechny a byl to tehdy skvělý auťák Žigulík," prozradil zástupcům médií sedmdesátiletý fotbalista.

Takže jste jen o tři měsíce starší než Mototechna, která slaví sedmdesátiny v únoru 2019?

"No vidíte, to jsem si tehdy ani neuvědomil, že jsme stejně staří," řekl Panenka.Pomohla vám někdy fotbalová sláva při řízení auta. Měl jste protekci u policistů?

"Vzpomínám si, že mne jednou zastavili dopraváci a zeptali se mě, jestli jsem nepřekročil rychlost, konkrétně šedesátku. Ptali se doslova: Jakou jste jel rychlostí? Byla vyšší než šedesátka? Nu a já jsem pohotově řekl, že jsem jel 58 km za hodinu. Jenže tady je třicítka pane řidiči, odpověděl dopravák, ale smál se a pustil mne bez  pokuty," prozradil na sebe řidič Antonín Panenka, který je nyní jediným fotbalistou z řad sportovních tváří značky AAA Auto.

(ps, SportovníListy.cz, foto: Petr Skála)

Nový poradce pro sport na Hradě

Nový poradce pro sport na Hradě

16.2.2020 09:00:00

Sport se dává do pohybu a můžou za to nejen blížící se volby. Národní sportovní agentura už začíná dýchat, sportovní část Národního investičního plánu byla nejvíc diskutovanou částí. Mimo dění n...