A vy jste kdo? Stela Šišková, zdá se, že nová mladá naděje českého juda

[ title]
Teprve jedenáctiletou Stelu Šiškovou byste na dětském hřišti jen tak nenašli. Už nějakou dobu totiž dochází na tréninky judistického Sportovního klubu Kladno (Sítná). A medaile sbírá, kde se dá. Naposledy během prvního listopadového  víkendu na Přeborech České republiky v kategorii mladších žáků a žákyň v Mladé Boleslavi, kde pro tento rok skončila třetí a po zásluze si odnesla domů bronzovou medaili.

Stela překvapila své trenéry, rodiče, fanoušky a možná i sebe samotnou tím, že se dokázala vyrovnat s psychickou zátěží, která může být i v tomto věku značná.

Jak říkám...„Trému může mít každý a v jakémkoli věku. Pokud je tréma opravdu silná, existují techniky, jak se jí zbavit,"  řekla o trémě známá psycholožka  Magdaléna Frouzová.

V tomto věku pomůže rodina nebo trenér. V 28členné pyramidě Stela postupně porážela své soupeřky před časovým limitem na ipon. Malé zaváhání v boji o postup do finále jí nakonec vyneslo  bronzovou medaili, ale i tak je spokojená.

Tohoto umístění dosáhla přesto, že v této kategorii Stela zápasí jen necelý rok.

Dlužno dodat, že na judistických kláních už stanula na stupni vítězek v Polsku, na Slovensku, v Německu a Rakousku. Jen v prvním pololetí letošního roku nad svými soupeřkami zvítězila ve 38 zápasech a ze soutěží juda pro kladenský klub přivezla pět zlatých, šest stříbrných a čtyři bronzové medaile.

V těchto dnech se připravuje na závody ve slovenském Martině, Novim Sadu v Srbsku, v polské Varšavě a Merseburgu v Německu. Kimono si může omotat oranžovým pásem, protože je již nositelkou 4. KYU.Stela je žačkou 6. třídy 10. základní školy v Kladně. Škola ji baví a jestli jí spolužáci závidí?

„Někdy ano, ale mají mě rádi,“ řekla Stela, která  současně hraje i hokej za Hokejový klub Kladno. Jejími vzory pro judo jsou Francouz Teddy Riner a Fin Denis Zenikov. Má ráda sladké a nerada si po sobě uklízí. A na tréninku nejraději trénuje s kluky!

(bř,  Sportovní klub Judo Kladno, SportovniListy.cz, foto: Sportovní klub Judo Kladno z.s.)
Nový poradce pro sport na Hradě

Nový poradce pro sport na Hradě

16.2.2020 09:00:00

Sport se dává do pohybu a můžou za to nejen blížící se volby. Národní sportovní agentura už začíná dýchat, sportovní část Národního investičního plánu byla nejvíc diskutovanou částí. Mimo dění n...