A vy jste kdo? Milan Hájek (*1968). Jachtař roku 2017

[ title]
Jachtaři už vědí, že Jachtařem roku 2017 se stal  zkušený závodník Milan Hájek, který zároveň ovládl i kategorii Muži. Hájek převzal plakety těsně před svými padesátými narozeninami, které slaví právě dnes 21. ledna 2018.

Vítězstvím v anketě, na které Milan Hájek konečně dosáhl, dokázal, že úspěšným jachtařem můžete být v každém věku.


Sourozenci Jakub Dobrý a Tereza Dobrá, Johana Nápravníková-Kořanová a Milan Hájek
Bývalá atletka Kateřina Janků z Olympu Praha předala Milanovi Hájkovi plaketu nejlepšího Jakchtaře roku 2017
Při předávání ceny Jachtař roku Milanovi Hájkovi asistoval předseda Českého svazu jachtingu Karel BauerMilan Hájek (21. ledna 1968)Klub: TJ Lokomotiva Plzeň ( https://www.milanhajek.cz )

Milan Hájek patří dlouhá léta k nejlepším českým jachtařům. Závodil na Optimistu, Evropě, Finnu, Laseru, T-Boatu, Café 24, Melgesu 24, společně s Davidem Křížkem dosáhl mnohých úspěchů ve dvouposádkových námořních závodech třídy Mini a jako kormidelník a kapitán vyhrál mnohé týmové závody na moři. V současné době stále závodí na Fireballu a skifu RS700 ¬– v obou těchto třídách patří k nejlepším na světě.

Již od roku 2007 je kormidelníkem a kapitánem TŘI SESTRY SAILING TEAMU, s nímž v roce 2015 dokázal vyhrát skupinu na Rolex Middle Sea Race, který je jedním z největších světových námořních závodů, a v celkovém hodnocení handicapu ORC vybojoval 3. místo. Milan Hájek získal v anketě Jachtař roku již několikrát pódiové umístění. Titul Jachtaře roku získal již dvakrát s týmem TŘI SESTRY.               


 Na webu SportovníListy.cz  najdete ještě následující články:


Úspěšným jachtařem můžete být v každém věku. Jachtaři 2017 Milanovi Hájkovi bude padesát

(ps, SportovníListy.cz, foto: Petr Skála)