A vy jste kdo? Finalistka z Roland Garros, česká tenistka Markéta Vondroušová

[ title]
Kdo ji kromě fanoušků tenisu před rokem  znal?  V Česku je však už nyní pořádné profláknutá, když svými výsledky z Roland Garros vzbudila pořádný rozruch. V rodném Sokolově se stala hrdinkou  města a její pařížské finále se v sobotu 8. června 2019  za početné účasti obyvatel promítalo dokonce na náměstí. A málokomu vadilo, že Markéta Vondroušová v boji o prvenství na Roland Garros nakonec prohrála s Australankou Bartyovou. Když se setkala den poté na pražské Štvanici s novináři, fotografy a s kameramany, jen se umívala

SportovnÍListy.cz byly na místě děje...
Finalistkou grandslamu v Paříži byla devatenáctiletá česká tenistka Markéta Vondroušová ze Sokolova.

Už se vám podařilo se s tím úspěchem vypořádat?

"Nějak ano. Fakt je, že po finále jsem byla smutná, že to nevyšlo, ale přišlo mi hrozně moc zpráv, že to je krásný úspěch a teď mi to právě dochází, že to je neskutečný."

Jak vnímáte ten zájem o vás. Je to asi pořádný blázinec?

"Snad jsem na to připravená. Úplně moc nevím, co mě čeká, ještě jsem to nezažila, takže uvidíme. Ale určitě to zvládnu. Nejsem typ, který by pozornost vyhledával, spíš se toho  bojím. Hlavně chci mít čas taky pro sebe na svoje věci a pak začít normálně trénovat."

Jak dlouho neuvidíte tenisovou raketu?

"Asi dva tři dny si chci odpočinout."

Jaké máte po finále Roland Garros cíle?

"Cílem pořád zůstává, abych sezonu dohrála zdravá, protože to se mi zatím v minulých letech ještě nepovedlo. Ale teď to vypadá docela nadějně. A výsledkově nevím. Všichni budou očekávat, že teď budu všechno vyhrávat, tlak bude veliký. Musím se s tím nějak vyrovnat a hrát svůj tenis."

Klíčové je tedy vaše zdraví?


"Ano, vzhledem k tomu, že jsem byla minulý rok hodně zraněná a zápasy jsem hrála přes bolest, což není dobrý, protože se pak nemůžu soustředit jen na hraní. Bylo to opravdu náročné. Ale teď když hraju bez bolesti, je to skvělé."

Patrně se posunete na šestnácté místo žebříčku? Co tomu říkáte, že jste nedaleko desítky?

"Desítka je pořád dost daleko. Ale určitě bych byla ráda, kdybych se tam dostala. A kdyby ne, tak se nezhroutím."

 Jak jste oslavila účast ve finále. Udělala jste si radost nějakým dárkem?


 "Už v Paříži jsem si koupila kabelku a určitě si koupím ještě něco, ale zatím jsem to moc nerozmýšlela."

Plánujete nějakou oslavu?


"Těším se domů, až si odpočinu, ale oslavy budou určitě taky, protože to nikdo nečekal, všichni jsou nadšení a vyvalení. Já samozřejmě taky, ale už mi to začíná docházet."

Jaký bude váš nejbližší program?

"Pojedu domů, strašně dlouho jsem neviděla ségru, takže se na rodinu moc těším. Dva tři dny si dám úplně volno, pak začnu dělat nějakou kondici a pak přijde i tenis."

(ps, SportovnÍListy.cz, foto: Petr Skála)