Letenský stadion půjde k zemi


I když v závěru pohárového zápasu ztratili sparťanští fotbalisté s tureckým klubem jasnou výhru, předvedli jeden z nejlepších výkonů za poslední sezóny, a to musíme připočíst rozsáhlou marodku.
Analýza klubu prokázala, že absence diváků měla na výkon sportovců velmi příznivý vliv.

Majitel klubu Daniel Křetínský se proto spolu sportovním ředitelem Tomášem Rosickým rozhodli k radikálnímu kroku, zbourat celý stadion a fotbalové hřiště přesunout přes silnici na Letenskou pláň.

Klub by sice přišel o příjem ze vstupného, ale zase ušetří na pokutách, které musí platit za excesy svých fanoušků. Pražský magistrát si libuje, že dojde k intenzivnímu zatravnění plochy v centru města. Uvolněné místo po fotbalovém svatostánku zabere moderní architektura, samozřejmostí je opět zeleň na střeše nově chystaného objektu.

Aby sparťané uchlácholili své příznivce, vznikne také interaktivní síň slávy AC Sparta, kterou mají závidět zejména kolegové z vršovické Slávie. Jediným, kdo veřejně vyjádřil nesouhlas, byli zástupci Policie ČR, kteří mají obavu, aby špatně zakončené akce nenarušovali dopravu na frekventované ulici. Variantou bude kompletní odluka automobilové dopravy z Letné a podpora pěšího přesunu obyvatel po městské části Praha 7.  

Nábor rozhodčích v justici

Start našich hvězd na olympiádě v Tokiu ohrožen!

Obětuje Šmarda biatlon?

Karel Gott do Sparty

Říká se, že kuriózní neověřené informace, jaká je i ta, co jste si přečetli, vydavatelé novin dříve opatřovali latinskou zkratkou N.T. (Non testatum) – neověřeno. Fonetická podoba zkratky "enté"  se zvukově  podobá německému die Ente, česky tedy kachna. Nu a tak Kachna na neděli. 

(kp,sportovnilisty.cz,foto:mp)