Z Korsické rally si veze Škoda Andrease Mikkelsena jasné vítězství

Andreas Mikkelsen se spolujezdcem Andersem Jæger-Synnevaagem zvítězila s vozem ŠKODA FABIA R5 na Korsické rally v kategorii WRC 2 neohroženě stylem start-cíl. Druhá tovární posádka, Jan Kopecký a Pavel Dresler, po problémech s řízením během prvního dne nakonec skončila po stíhací jízdě na sedmém místě v kategorii WRC 2. Připsala si tím důležité body do šampionátu.

"Je to prostě fantastické: druhý start s vozem ŠKODA FABIA R5 a druhé vítězství. Na 54 kilometrů dlouhé nedělní speciální zkoušce jsem kontroloval svoji rychlost, chtěl jsem si bez velkého rizika udržet náskok tak, abych nepřišel o úspěch na konci soutěže. Důležité pro mě bylo, abych neztratil koncentraci. A to se podařilo. Chtěl bych poděkovat svému týmu, že mi postavil tak skvělé auto,"  řekl v cíli nadšeně Andreas Mikkelsen, který zajel celkem sedm nejlepších časů.

Také Jan Kopecký byl po problémech s řízením během prvního dne nakonec v cíli spokojený. "Myslím, že kdyby nebyly problémy, skončil bych jednoznačně na stupních vítězů," dodal český mistr. S body získanými za 7. místo je nyní Kopecký na šesté pozici v celkovém hodnocení šampionátu WRC 2.

Smůlu měla mladá norská posádka Ole Christian Veiby/Stig Rune Skjaermœn. Defekt na nejdelší rychlostní zkoušce během finálového dne stál tuto dvojici do té doby jasné čtvrté místo. Veiby se ale během své první asfaltové rally ukázal v tom nejlepším světle a po Korsické rally se posunul na 5. místo v žebříčku WRC 2.

Ve třídě WRC 2 slaví ŠKODA nejen čtvrté vítězství v řadě, Andreas Mikkelsen a Pontus Tidemand (ten na Korsice nestartoval) jsou navíc se shodným ziskem 50 bodů společně ve vedení šampionátu.