Pražský Olymp zdolal růžové panterky nad vysokou sítí ... Olymp Praha – Prostějov 3:0

V Praze,  pokud chcete vidět ligový volejbal žen, tak musíte sledovat zápasy Olympu Praha. Tentokrát hostila děvčata Olympu druhou říjnovou sobotu  Prostějovanky a vzhledem k dosavadním výsledkům Prostějova v letošní sezóně nebyl Olymp favoritem zápasu. Po předvedeném výkonu si ale Olymp Praha zasloužil výhru 3:0 na sety a dokázal si, že může mít v letošní sezóně vysoké ambice.

SportovniListy.cz byly na místě děje ...Po úvodním oťukávání se Olympu při skvělém servisu Šimáňové podařilo získat devět bodů v řadě za sebou a vedení 12:4. Olymp výborně útočil dosáhl  stavu 18:10 a nakonec i vítězný set.

V druhém setu se Prostějov výrazně zlepšil na útoku. Stav byl dlouho vyrovnaný. Olymp spolehlivě  blokoval a hrál obětavě v poli. K vidění byl pohledný volejbal a přetahovaná o každý míč. Za stavu 12:13 se zvedl Olymp,  dobře bránil a na straně Prostějova se objevovaly chyby. Olymp pak vyrovnal, ale jeho náskok narůstal - 16:13, 20:15, 23:17 a druhý set tak vyhrál.

Úvod třetího setu byl v režii domácí Denysové, která obstarala většinu bodů. Olymp se o výraznější vedení ale připravoval zbytečnými technickými chybami. Rozhodujícím okamžikem třetího setu byl obrat stavu z 9:10 na 13:10 ve prospěch Olympu. Všechny útočnice Olympu Praha  se zasloužily o překvapivou a rychlou výhru 3:0.

Jak říkám ...„Zápas s Prostějovem jsme zvládly skvěle. Zápas se odvíjel od začátku prvního setu, soupeře jsme zatlačily servisem a nedovolily jsme jim extra velkou hru. My jsme dobře bránily i útočily a dostaly jsme se do pohody a zvládly jsme dobře i druhý a třetí set,“ řekla kapitánka Olympu Praha Pavlína Šimáňová.

„Těší mě vítězství nad Prostějovem, protože ten vstoupil do soutěže excelentně, dokázal vyhrát v Liberci, vyhrál doma 3:0 nad favorizovanou Olomoucí. Jsem nesmírně rád, blahopřeji hráčkám za předvedený výborný výkon. Byli jsme jasně lepší na útoku a oproti poslednímu zápasu v Brně jsme byli lepší i při proměňování bodových situací. Útok jsme měli na 42 %, což je velmi dobré číslo. Nicméně se bude ukazovat, že doma budeme silným týmem a venku se musíme prát, co to dá,“ řekl trenér Olympu Praha, Stanislav Mitáč.

„Po utkání toho moc neřeknu, Olymp hrál moc dobře, my jsme nezatlačily servisem a ony si dobře distribuovaly útok. Takže gratuluji Olympu k vítězství,“ komentovala utkání kapitánka VK Prostějova,
Michaela Zatloukalová.

„Olymp byl jasně lepší ve všech herních činnostech, ale hlavně nás předčil v dohrávkách, kde se dostával z těžkých pozic. Krajní smečařky byly našlápnuté, velmi dobře zahrála Denysová. Celý zápas jsme táhli za kratší konec a dnes jsme neměli žádnou šanci,“ komentoval zápas trenér VK Prostějova Lubomír Petráš.

  Praha 12. října 2019
   První liga volejbalu žen   

PVK Olymp Praha – VK Prostějov 3:0 (25:16, 25:18, 25:21)

Rozhodčí: Marschner, Dušek * Počet diváků: 201

Olymp Praha:  Denysova, Purchartová, Kalhousová, Komárková, Šimáňová, Ovečková, libero Pešková.
Prostějov: Nová, Kozmik, Kopáčová, Fričová, Stümpelová, Zatloukalová, libero Slavíková. Střídaly: Dvořáčková, Wiedenthalerová, Knorová.

(ps, Českývolejbal.cz, SportovniListy.cz, foto: Jiří Růžička)