Ostrava na Julisce s podporou svých příznivců jen remizovala na Julisce Dukla - Baník 1:1

Baník Ostrava prý 25 let na Julisce v utkáních s Duklou nevyhrál a nepodařilo se nu to ani druhý únorový pátek v úvodním jarním kole fotbalové ligy. V tu chvíli hrál proti sobě třetí tým tabulky Ostrava s posledním s Duklou.

SportovniListy.cz byly na místě děje ...

Jenže už ve 13. minutě se povedlo zachytit Pablovi Gonzálezovi malou domů ostravskému brankáři Laštůvkovi a následně nahrát míč Podanému, který zakončil do odkryté brány 1:0. Vyrovnávací gól vstřelil ve 31. minutě Nemanja Kuzmanovič, který získal míč po chybě Pabla Gonzáleze, následně vystřeli přesnou střelu pod břevno.

Ve druhém poločase měl Baník podporovaný po celé utkání značnou částí svých příznivců několik možností získat vedení. Robert Hrubý  trefil břevno a pohotový  zásah předvedl brankář Dukly Filip Rada, když  v 80. minutě vyrazil střelu  Milana Baroše, který na něj střílel  těsně před ním. Nějaké šance měla i Dukla, ale Baník byl více   První utkání prvního kola jarní části Dukla - Baník skončilo remízou 1:1.

Jak říkám ...

"Na to, že to bylo první jarní kolo, jsme viděli velmi kvalitní utkání. Prvních 25 minut jsme hráli to, na čem tvrdě pracujeme, a byli jsme odměněni gólem. Měli jsme ještě v předfinální fázi spoustu nedořešených brejkových situací 4 na 3. Krásný gól Baníku na 1:1 padl po naší chybě, od té doby do konce poločasu bylo vidět, že to s námi zamávalo, soupeř měl několik standardních situací. V poločase jsme si něco řekli, protože po vstřeleném gólu jsme měli trochu problém v rozehrávce, kdy jsme nebyli blízko u sebe a neměli jsme takovou nabídku jako na začátku. Dvacet minut druhého poločasu bylo takových, jak si představuju, vyvrcholilo to šancí ze standardky Podaného, víc mě ale mrzí dvě brejkové situace ze začátku poločasu. Potom se ukázala síla Baníku ve standardkách, měli jsme štěstí a podržel nás Filip Rada. Zasloužená remíza, ale pro mě byl dnes důležitější výkon," prohlásil po utkání na setkání s novináři kouč Dukly Roman Skuhravý.

Praha 8.února 2019

FORTUNA:LIGA     ... dvacáté kolo

FC Dukla Praha - Baník Ostrava  1:1 (1:1)
Branky: 13. Podaný – 31. Kuzmanovič  *  ŽK: 16. P. González – 76. Jánoš * Rozhodčí: Hrubeš – Moláček, Hock *  Diváci: 2863
FK Dukla Praha: Rada – Ostojič, Kozma, Bezpalec – Miloševič (C) (90+4. Douděra), Krunert, Kovaľ, D. Souček – Tetour (81. Djuranovič), P. González (73. Holík), Podaný.
FC Baník Ostrava: Laštůvka – Pazdera, Procházka, Stronati, Fleišman – Fillo (87. Jirásek), R. Hrubý, Jánoš, Holzer (73. Granečný) – Baroš (C), Kuzmanovič (79. J. Šašinka).

(ps, Dukla Praha, SportovniListy.cz, foto: Petr Skála)