Na Folimance se rozhodlo až v prodloužení- USK Praha – BC Geosan Kolín 95:87


Skóre v utkání mezi USK Praha a Kolínem otevřel trojkou Marič a od té doby byly Sovy v mírném vedení. Za stavu 16:11 si bral trenér Beneš oddechový čas, který Kolínu pomohl, protože do konce první čtvrtiny srovnal na 20:20. 

Druhou čtvrtinu ale Pražské sovy, jak  týmu USK říkají příznivci basketbalu,   otevřely šňůrou 13:4 a byly zpět ve vedení. Poločasové skóre nakonec 44:36.

Kolín po návratu z šatny dal 6 bodů v řadě a bodově se dotáhl, ale na 49:49 srovnal o něco později až Machač. Na druhé straně netradičně smečí znovu do vedení poslal Sovy Marič. Jenže Kolín dal na konci třetí čtvrtiny tři trojky v řadě a to mělo za následek další vyrovnání.

Domácí hráči  do poslední desetiminutovky nastoupili za těsného stavu 61:58. Znovu si vybudovali vedení a znovu přišly trojky Kolína. Šest minut do konce byl stav vyrovnaný 69:69. O minutu později už zase měli Pražané náskok 77:69. Vše marné a stále dokola, do konce zbývalo  25 sekund, Sovy měli  za  stavu je 79:79 míč, ale Proleta z otočky nedál.

SportovníListy.cz byly na místě děje...Pětiminutový přídavek pak domácí s přehledem zvládli a vyhráli ho 16:8 a nakonec zvítězili 95:87.

Jak říkám...„Gratuluju USK k šťastnému vítězství. My jsme začali  špatně. Bylo to trochu dané tím, že jsme ztratili v podstatě vyhrané utkání s Ústím před třemi dny. Na hráčích to bylo vidět, že to v nich pořád je. Ten první poločas nebyl z naší strany dobrý. Nehráli jsme agresivně a až v druhé půlce jsme začali hrát, co jsme chtěli. Dotáhli jsme se na USK. V prodloužení byli lepší a vyhráli. My se musíme pokusit urvat další výhru. Máme Pardubice," řekl  trenér BC GEOSAN Kolín Pavel Beneš.

„Bylo to utkání dvou tváří. V tom prvním poločase jsme měli hru pod kontrolou. V tom druhém jsme nedali několik dobrých pozic, znervózněli jsme. Říkal jsem, že Kolín hraje čím dál tím lépe. Třeba když porovnáte to, jak hrají teď a první tři kola. Říká se, že dokud se nepřesvědčíte na vlastní kůži, nevěříte. My jsme se o tom přesvědčili a naštěstí to pro nás nemělo špatné následky. Jedeme do Děčína, kde to bude otevřené," řekl trenér USK Praha Dino Repeša.Praha 13. listopadu 2019    Kooperativa basketbalová liga mužů     deváté kolo

USK Praha – BC Geosan Kolín 95:87 (20:20, 44:36, 61:58, 79:79) po prodlouženíNejlepším střelcem Za Sovy byl Marič, který dal 23 bodů a v dresu Kolína byl s 21 body Richardson * Nejužitečnějším hráčem utkání se stal Sehnal z USK Praha.


(ps, USK Praha, SportovníListy.cz, foto: Jiří Růžička)