Letci na Galavečeru vyhlásili Nejlepšího leteckého sportovce 2019 a další vyjímečné sportovce

Ve čtvrtek 23.1 ledna 2020  proběhl v prostorách pražského Image Theatre na Národní Třídě Slavnostní Galavečer, při kterém měl být vyhonoceněý Nejlepší letecký sportovec 2019. Na akci dorazilo více než 70 sportovců a 150 hostů.

A jak hodnocení leteckých sportovců dopadlo?

Nejlepším leteckým sportovcem roku 2019 se stala posádka motorového závěsného kluzáku Ladislav Teplý a Matouš Adam. Jelikož Matoušovi Adamovi je teprve dvacet let nikoho nepřekvapilo, že  oba korunovaní letci byli prvenstvím v anketě velmi zaskočeni.

V parašutismu první místo obsadil juniorský dívčí tým, mistryně světa a držitelky světového i Evropského rekordu, tým HF Cubs, ve složení: Adéla Veselá, Viktoria Nováková, Sabina Cioleková a Karolína Henková.

V plachtění se na prvním místě umístil Petr Tichý, který obhájil titul mistra Evropy v polské Turbii.

Ve všeobecném letectví se na prvním místě umístil David Černý, který se proslavil jako člen stříbrného týmu a ještě se umístil na čtvrftém místě  na Mistrovství světa v přesném létání.

V letecké akrobacii první místo obsadil stříbrný tým z Mistrovství světa v letecké akrobacii kategorie Intermediate. Tým závodil ve složení: Michal Tvrzník (ten v individuálním hodnocení skončil třetí v celkovém pořadí), Tomáš Petrman, Miroslav Černý a Adam Ondrejka.

V balónovém létání nejlepších výsledků v sezóně 2019 dosáhl David Línek.

Na stejném místě se hodnotili i modeláři závodící v roce 2019 se svými  modely.  Nominováni byli již tradičně pouze mistři světa a mistři Evropy.

A tak cenu převzal Vítek Rössler za zisk zlaté medaile na Mistrovství Evropy juniorů v kategorii gumou poháněných volných modelů F1B v Makedonii ve městě Prilep.

Dalšími oceněnými byli Jaroslav Vostřel, Martin Rajšner a Pavel Höfer za zisk zlaté medaile mezi týmy na Mistrovství Evropy rádiem řízených termických větroňů F3J v polském městě Włocławek. Pavel Höfer navíc vybojoval ještě individuální bronzovou medaili.

Oceněn byl také Jan Sedláček za zisk zlaté medaile a titul mistra světa na Mistrovství světa elektricky poháněných rádiem řízených modelů pro závod kolem pylonů kategorie F5D.

Posledními oceněnými z řad modelářů byli Tomáš Ciniburk, Tomáš Andrlík, Jan Sedláček a Jiří Klein za zisk zlaté medaile týmů na Mistrovství světa elektricky poháněných modelů pro závod kolem pylonů kategorie F5D v Maryborough v Austrálii.

Petice za propuštění Iva Kaderky

17.3.2024 09:00:00

V zákulisí amerického Indiana Wells, kde právě probíhá pátý největší tenisový turnaj roku, se odehrává drama, které výrazně zasahuje do výkonů českých tenistek. Zatímco čeští tenisté na turnaji n...