Někdo potřebuje bezpečí, jiný adrenalin

Lidí, kteří stále hledají něco nového a nebezpečného je mezi námi stále dost. Obyčejné, běžné sportovní aktivity a zážitky jim nestačí, neboť potřebují stimulovat nejen svaly, ale i mozek a nervy.
Někdy ani neuvažují, zda vybraná aktivita je bezpečná a zda ji dobře zvládnou. Takový zážitek se pak může snadno změnit v noční můru.
Pokud ovšem chceme vyzkoušet, kde je naše hranice, nabízí se aktivity, které nám to mohou pomoci prověřit. Občas stačí jen navštívit třeba Matějskou pouť a vyzkoušet atrakce, které tam nabízejí. Pokud to v pohodě přežijete, máte cestu otevřenou.
Sportovní kluby mají z adrenalinových zážitků dokonce slušný příjem na své aktivity. Třeba tandemové seskoky padákem, paragliding, lety balonem.
Ten, kdo si chce parašutismus jen vyzkoušet má tímto způsobem jedinečnou možnost. Ať už jsme úplně nezkušení, nebo zkušení jen trochu, při takovém seskoku nás doprovází instuktor, který jistí naše bezpečí. Mnozí z nás si to už dokonce zkusili, tandemový seskok dostali jako dárek k různým jubiuleím.
Zájemci o samostatný seskok padákem pak musí absolvovat základní výcvik v rozsahu cca 10 hodin. Seskoky  probíhají nejprve na padácích s automatickým otevřením, nebo metodou AFF, kdy se hned napoprvé skáče z výšky 4000 metrů a se žákem skáčou dva zkušení instruktoři, kteří seskok sledují a žáka vedou. Při prvních seskocích jej dokonce celou dobu drží a rovněž mu v případě potřeby otevírají padák.
Takže jak, chcete si to zkusit? Tak jen do toho.

 

Foto © Depositphotos.com/germanskydiver