Ledecká je první v historii, co vyhrála v jednom ročníku SP závod na snowboardu i na lyžích

Dvojnásobná olympijská vítězka Ester Ledecká vyhrála ve slovinské Rogle paralelní obří slalom Světového poháru ve snowboardingu a slaví už osmnácté vítězství, z toho v Rogle  všech pět startů vyhrála – a to i v roce 2014, 2016, 2017, 2018.

Čtyřiadvacetiletá Ester Ledecká je první závodnicí, která v jedné sezoně vyhrála závod Světového poháru na lyžích i na snowboardu. V kanadském Lake Louise totiž v prosinci 2019  slavila lyžařský triumf ve sjezdu.

Ve finále porazila vedoucí ženu seriálu Němku Ramonu Hofmeisterovou, které tak oplatila porážku z předchozího  finále slalomu v Bad Gasteinu.

Jak říkám...„Tenhle kopec miluju, je můj nejoblíbenější. Je tady vždy skvělá atmosféra a vše výborně připravené,“ řekla Ester Ledecká.

Jste první závodnicí v historii, která vyhrála závod Světového poháru na lyžích i snowboardu, což je další unikát ve vaší kariéře. Jak to prožíváte?

„Já si myslím, že už v Lake Louis to bylo, že jsem byla první vítězkou na lyžích i snowboardu. Tohle je poprvé v jedné sezoně. Každopádně z toho mám obrovskou radost, měla jsem to v dlouhodobém plánu, tak jsem ráda, že se mi to daří. A Méďa (fyzioterapeut Michal Lešák) s Milošem (servisman Miloš Machytka) měli dnes narozeniny, tak tohle byl můj dárek pro ně. Moc jim děkuji. Odvádí fantastickou práci."

Další týden se Ester Ledecká vrátí na lyže. V bulharském Bansku pojede ve Světovém poháru dva sjezdy. V této disciplíně je průběžně druhá a bojuje o malý křišťálový glóbus.

(ps, ASC Dukla, SportovniListy.cz, foto: Ivana Roháčková, ASC Dukla)