Laciné ztráty z první půle po přestávce Středočeši nedohnali. Plzeň – Mladá Boleslav 2:1

Fotbalisté Mladé Boleslavi začali nový ligový ročník v Plzni se soupeřem, který chce hrát hodně vysoko  nejenom v domácí soutěži, ale i v evropské soutěži a nebyli tak daleko od plichty.

Ve vyrovnaném prvním poločase inkasovali Mladoboleslavští nečekaně laciné góly a po přestávce z neúprosného tlaku na soupeřovu branku Škoda trefil břevno a jednou úspěšnou trefou prohru jen zmírnil.  Středočeši  tentokrát v Plzni měli minimálně na zisk jednoho bodu, ale odjeli ze západu Čech s prázdnou.

Na zprvu oboustranně opatrný fotbal navázala Plzeň výrazným tlakem, ale až teprve  v době, kdy byla hra vyrovnaná, Mladá Boleslav lacino inkasovala.

Ve 28. minutě Pernicův pas z půlící čáry prošel do boleslavské šestnáctky, kde si ho Beauguel zpracoval a nekompromisně prostřelil Šedu - 1:0.

Ve 37. minutě po Kayambově centru míč poskakoval před mladoboleslavskou brankou, aniž ho někdo odkopnul do bezpečí, až se k němu dostal Řezník a téměř z nulového úhlu prostřelil Šedu u bližší tyče - 2:0. Po dvou opravdu laciných gólech Plzeňští dohráli poločas v klidu a Středočeši v rozpacích.

Druhý poločas se odehrál většinou pod taktovkou mladoboleslavských fotbalistů, ale ztrátu z prvního dějství nedorovnali, pouze jednou trefou zmírnili.  V 62. minutě Ewerton fantastický individuální průnik z levé strany završil ostrým přízemním centrem, který Škoda skluzem v brankovišti dorazil do soupeřovy branky - 2:1.

Ve zbývající půlhodině mladoboleslavští hráči vystupňovali tlak na soupeřovu branku, ale bez úspěšné koncovky. Závěrečná desetiminutovka se dokonce odehrála jen kolem plzeňského vápna, ale bez gólového efektu. Mladá Boleslav prohrála v Plzni těsně a tentokrát nejméně jeden bod ztratila...

Plzeň  25. července  2021

FORTUNA:LIGA 2021/2022 - 1. kolo

FC Viktoria Plzeň – FK Mladá Boleslav 2:1 (2:0)

Branky: 28. Beauguel, 37. Řezník - 62. Škoda *  ŽK: Ndiaye - Karafiát, Suchý * Rozhodčí: Berka - Vlček, Váňa * Diváků: 4321

FC Viktoria Plzeň: Hruška - Řezník (67. Falta), Pernica, Brabec, Hybš - Ndiaye - Kayamba (79. Ba Loua), Šulc (85. Hlavatý), Káčer (85. Janošek), Mosquera - Beauguel (67. Chorý).

FK Mladá Boleslav: Šeda - Douděra, Suchý, Karafiát, Preisler (85. Plechatý) - Matějovský (71. Smrž), Dancák - Skalák (55. Fila), Ladra (85. Píchal), Ewerton - Škoda.

(Jiří Koros, FK Mladá Boleslav, SportovníListy.cz, foto: FK Mladá Boleslav)