Koukalová se vrací!

Přání většiny biatlonových fanoušků se začíná plnit. Již pár týdnů probleskují zprávy, že naše biatlonová kometa Gabča se pomalu chystá na návrat do závodů.

Sama sportovkyně své příznivce zdravě dráždí příspěvky na sociálních sítích, na kterých se ukazuje v běžecké stopě, naposledy jak závodí se svojí maminkou, medailistkou z olympijských her v Sarajevu z lyžařské běžecké štafety. Nikdo si přitom nepřipouští, že návrat do závodního koloběhu bude mít ještě jedno překvapení. Po vydání knihy Jiná není Koukalová příliš oblíbená v reprezentačním kolektivu a její požadavek na individuální tým neprošel u norských trenérů reprezentace.

Gabriela tak využívá faktu, že maminka je původem Slovenka a žádá o udělení slovenského občanství, aby mohla reprezentovat naše východní sousedy. Tamní svaz přislíbil podporu pro individuální tréninkový postup, navíc Petr Koukal nastoupí jako mentální poradce celého slovenského národního týmu. Gábině se otevírá jedinečná šance na dalších olympijských hrách v čínském Pekingu zkompletovat sbírku medailí, chybí totiž ta nejcennější, s její pomocí by Slovenky patřily k absolutním favoritkám štafetového závodu.

Jedinou překážkou je fakt, že bratrem současné slovenské jedničky Anastázie Kuzminové je ruský biatlonista Šipulin, kterému nebyl umožněn start na posledních hrách v Koreji a pro ztrátu motivace ukončil kariéru. Jedním z lídrů tažení proti ruskému biatlonu byla právě Koukalová… Slováci budou mít plné ruce práce, abychom nebyli svědky další dívčí války, ale za možný vynikající úspěch slovenského biatlonu to určitě stojí.


Klinika najde své využití – sídlo sportovní agentury

Fotbalová Sparta posiluje management Petrem Břízou

Skokanské můstky zachráněny

Proč Rosický přebírá Spartu

Říká se, že kuriózní neověřené informace, jaká je i ta, co jste si přečetli, vydavatelé novin dříve opatřovali latinskou zkratkou N.T. (Non testatum) – neověřeno. Fonetická podoba zkratky "enté"  se zvukově  podobá německému die Ente, česky tedy kachna. Nu a tak Kachna na neděli. 

(kp,sportovnilisty.cz,foto:mp)

Boj o fotbalové nafukovací panny

31.5.2020 09:00:00

Tak se nám konečně rozjela fotbalová liga. Byl to ale zvláštní pohled. Prázdné tribuny si před pár týdny jen stěží dovedl někdo představit. Pamatujeme si, jak se slávisté velmi rozčilovali, když ...