Koronavirus na magistrát přinesl sport


Vedení pražského magistrátu se dostalo do pěkné šlamastiky, po zasedání Rady města oznámil náměstek primátor pozitivní test na Covid – 19, čímž vystavil všechny přítomné do 14denní karantény.

Samozřejmě, že nic se neděje samoúčelně, a tak při pátrání po původu nákazy hygienici přišli na zajímavou souvislost. Ve čtvrtek se měly na zasedání zastupitelstva schvalovat dotace pro sportovní organizace, které pro pana radního Šimrala připravil jeden ze žadatelů. To je trnem v oku některým zastupitelů a požadují stažení návrhu pro možný konflikt zájmů. Aby sportovci zachránili situaci, stažení materiálu se rovná jeho odmítnutí a vyhladovění sportovních organizací, rozhodli se pozvat vedení magistrátu na utajené jednání, během kterého se snažili nakazit přítomné koronavirem a získat čas na prolobbování svého návrhu.

Karanténa přináší dost času, byť první polovina přijde vniveč pro právě probíhající soudní líčení ve věci ohýbání státních sportovních dotací, jeden z členů lobujícího týmu sedí na lavici obžalovaných. Pražské sportovce totiž zastupuje Miroslav Pelta, který několikrát prokázal schopnost přemluvit místní samosprávu k podpoře sportu i tam, kde žádný sport není. A pražský sport opravdu potřebuje finanční injekce, již loňský rok byl skoupý, proto ona zoufalá snaha pomoci si populárním Čápem.  

Slávisté v nadstavbě úplně bez diváků

Ve fotbale byl koronavirus již před 3 lety

Boj o fotbalové nafukovací panny

Velký boj o Tokio

Říká se, že kuriózní neověřené informace, jaká je i ta, co jste si přečetli, vydavatelé novin dříve opatřovali latinskou zkratkou N.T. (Non testatum) – neověřeno. Fonetická podoba zkratky "enté"  se zvukově podobá německému die Ente, česky tedy kachna. Nu a tak Kachnu na neděli...

(kp,sportovnilisty.cz,foto:mp)