Koňské ceny z pražského Žofína pro Železníka i Caleri II

[ title]
První společný jezdecký a dostihový galavečer  se odehrál poslední únorový den v rámci akce Koně na Žofíně v Praze pod patronací časopisu Jezdectví. Jezdecký i dostihový sport zde společně vyhlásily některé prominenty roku 2014 a  dostihová veřejnost se také dočkala ocenění Nejpopulárnějšího koně historie českých dostihů. Tuto cenu s přesvědčivým náskokem získal jediný čtyřnásobný hrdina Velké pardubické steeplechase Železník, Koněm roku 2014 v jezdeckém sportu byl vyhlášen Caleri II.

Cenu pro Železníka převzali společně jeho majitel František Novák a muž, který Železníka vedl ke všem čtyřem úspěchům ve Velké pardubické, Josef Váňa. „Byl to výborný a tvrdý kůň, prostě výjimečný,“  konstatoval na konto Železníka Novák, který Železníka na úvod jeho kariéry i trénoval, největší úspěchy ale posléze legendární kůň slavil s jezdcem  Josefem Váňou a trenérem Čestmírem Olehlou.

Žofínský večer oslavil také nejlepší jezdce loňského roku v jezdeckých kategoriích a nejpopulárnější jezdecké osobnosti dostihové scény, jak je určilo hlasování návštěvníků portálu Dostihový svět. Skokovým jezdcem roku se v seniorské kategorii stala Zuzana Zelinková, zatímco  mezi žokeji převzali ceny Josef Bartoš jako překážkový jezdec roku 2014 a Jiří Chaloupka v pozici rovinového jezdce roku 2014.

Josef Bartoš, který loni získal titul italského překážkového šampiona, na konto letošního roku poznamenal: "Bylo by hezké obhájit italský titul, ale jako český jezdec bych samozřejmě rád zase vyhrál Velkou pardubickou, to je u nás doma vrcholná událost  a moc rád bych pro ni letos měl koně," konstatoval Bartoš. Pořadatelé galavečera mu v tomto ohledu vyšli maximálně vstříc a tak mohl šampion italských žokejů před žofínským publikem poprvé zapózovat s miniponíkem. Pro Velkou pardubickou však Josef Bartoš bude hledat jízdu spíš mezi anglickými plnokrevníky...


(ps, pg,  Sportovnilisty.cz, Foto: Petr Guth)
Zdeněk Ertl: Zábava, nebo zdraví?

Zdeněk Ertl: Zábava, nebo zdraví?

30.3.2020 17:09:42

V sobotu mi zavolal kamarád, vrstevník, s kterým se dobře známe, ale poměrně dlouho jsme se neviděli. Dlouho se jako schopný trenér a manažer pohybuje ve sportovním prostředí. Samozřejmě jsme m...