Klokani v Zimní Tipsport lize opět vyhráli a tentokrát to odskákala Dukla. Dukla - Bohemians 0:1

Po vítězství nad Jabloncem  čekal v zimní Tipsport lize fotbalisty Dukly další ligový soupeř Bohemians Praha. Ten byl už nad síly Dukly. Borci  Bohemians 1905 vyhráli těsně 1:0.

Na umělé trávě v Praze v Horních Počernicích dali trenéři Dukly šanci dvěma rozdílným jedenáctkám, ale gól však vstřelit nedokázali a v zimním turnaji zapsali první porážku.

Oproti zápasu s Jabloncem se tentokrát ve druhém utkání Dukly neurodilo ani tolik šancí. To branky   byl nominovaný Reichl, který skvěle zakročil třeba proti hlavičce Nováka zblízka, ale i na druhé straně střílel z dobré pozice  Kozma, který však  bránu přízemní střelou o kousek minul. Neujaly se ani náběhy Adedirana či Bina.

Klokani  otevřeli skóre ve 35. minutě, kdy si mezi dvojici hráčů Dukly naskočil na centr ze strany Martin Nový a přesnou hlavičkou k tyči překonal brankáře Dukly. V tu chvíli však nikdo z diváků netušil, že viděl první ale současně jediný gól zápasu.

Ve druhém poločase sami fotbalisté Dukly přiznali, že  o něco více ze hry měla jedenáctka Bohemians.  Dukla si moc příležitostí nevypracovala, ale v jednu chvíli byla jen kousek od vyrovnání. Deset minut před koncem hlavičkoval Kovernikov jen do tyče, od které se míč odrazil k volnému Hrubešovi, ale ten zbrkle vypálil míč vysoko nad branku.

„Dobrá příprava s kvalitním soupeřem. Hráli jsme slušně, i když jsme měli málo situací v pokutovém území a minimum šancí. To je mínus. Jsem ale spokojený s tím, jak mladí kluci odehráli druhý poločas. Dostávají od nás šanci nastoupit a oťukat se v dospělém fotbale. Už se těším na nadcházející sobotu, kdy hrajeme s béčkem Sparty. Bude to trochu jiný zápas, je to tým z naší soutěže. Snad navážeme na herní stránku, kterou se na tomto turnaji prezentujeme,“ řekl po utkání Bohuslav Pilný kouč Dukly Praha.

Praha -  Horní Počernice 12. ledna  2022

Tipsport zimní liga - skupina A

Dukla Praha  -   Bohemians 1905   0:1  (0:1)

Branky: 35. Nový *  Rozhodčí: Opočenský – Machač, Černoevič.

Dukla Praha:   1. poločas: Reichl – Matoušek, Kulhánek, Konan, Souček – Bin, Kozel, Kozma, Šebrle – Buchvaldek – Adediran * 2. poločas: Reichl – Ludvíček, Piroch, Kovernikov, Ciencala – Barac, Peterka, Jeřábek, Hrubeš – Uhlíř – Hodek.

Bohemians Praha 1905:  1. poločas: Bačkovský – Hašek, Köstl, Nazarov, Granečný – Novák, Nový, Mareček, Fulnek – Koubek, Keita *  2. poločas: Bačkovský – Vala, Krch, Křapka, Granečný (66. Vondra) – Květ, Nazarov (66. Chramosta), Jindřišek, Kovařík – Ugwu, Beran.

(Petr Skála s využitím zprávu na webu Dukly Praha, SportovníListy.cz, foto: Petr Skála)