Klokani to mají po podzimu FORTUNA ligy pěkně rozehrané. V Dolíčku na úvod hostí Teplice


Stadion Bohemians 1905 během bezmála 91 let existence prošel jedinou větší rekonstrukcí, brzy se má dočkat nové montované tribuny. Zhruba osm set  diváků se má vejít na novou tribunu, která by během jara měla vyrůst v aréně Bohemians mezi trávníkem a ulicí, po které jezdí tramvaje. Do Ďolíčku se bude stěhovat montovaná tribuna, která naposledy sloužila na hřišti Viktorie Žižkov.

  Jak říkám ...


„Snad bude v provozu od začátku příští sezony,“ uvedl ve středu 25. ledna 2023 na setkání s novináři  pořádaném  před začátkem předjarní a jarní části nejvyšší fotbalové soutěže  Darek Jakubowicz, ředitel Bohemians.A to není všechno. Klokani mají pro havarijní stav nezpůsobilou  a tudíž uzavřenou tribunu C, což je ta proti hlavní tribuně. Protože stadion totiž patří městu, nic se s tím neděje pro  bezvládí na pražském magistrátu.

Montovaná tribuna za brankou na jižní straně vyroste na místě někdejší dřevěné tribuny, kam se chodilo ještě v první polovině devadesátých let.

  Jak říkám ...


„Výhledově by to měla být náhrada za kotel pro fanoušky Bohemky, který během rekonstrukce stadionu přijde na řadu jako první. Ve vyprodaných zápasech by montovaná tribuna měla fungovat jako sektor pro fanoušky soupeřů: bavíme se o Spartě, Slavii, Baníku či Brnu. Tribuna D, kde je sektor hostů dnes, by pak sloužila fanouškům domácích," dodal  Jakubowicz.

„Naposledy jsme s městem ohledně tribuny C mohli něco řešit v srpnu. Od té doby není s kým jednat. Podle průběhu vyjednávání na magistrátu tušíme, s kým teoreticky budeme moct počítat do budoucna, ale oficiálně zatím nemůžeme pokročit," popsal stav ve věci tribuny C  Jakubowicz.

Z Ďolíčku se totiž během víc než padesáti let od poslední větší rekonstrukce stal fotbalový skanzen, který  má své kouzlo, ale přesto nutně potřebuje modernizovat. V posledních letech bohužel všechny plány na modernizaci brzdily pandemie a uprchlická krize.

Rekonstrukce by měla probíhat po architektonické soutěži, o jejímž vypsání loni v létě rozhodl magistrát a stavět by se mohlo podle Jakubowicze už v roce 2025, což je stále reálný termín.

Hlavní trenér Bohemians Jaroslav Veselý hovořil o přípravných zápasech včetně celkového vítězství v Zimní lize,   ale mlavil také o podzimní části sezony, kterou mají pěkně rozehranou. Své dosavadní pocity z angažmá v Ďolíčku pak sdělil nový hráč v zeleném dresu Jan Matoušek, který se do sídla klokanů přemístil ze hřiště, které je vzdálené pouhé  dvě stanice tramvaje. neboť přišel do nového působiště z pražského Edenu. 
    

   SportovníListy.cz rovněž napsaly ...
Klokani po třech výhrách vyhráli zimní Tipsport ligu 2023, která se hrála na konci roku 2022


(Petr Skála pro SportovniListy.cz, foto: Petr Skála)