Klokani si v Ďolíčku doskákali k výhře nad fotbalisty z města aut. Bohemians - Mladá Boleslav 2:1

Týden před zahájením zimojarní části fotbalové nejvyšší soutěže se Mladoboleslavští představili v pražském Ďolíčku v utkání s tamějšími klokany. Středočeši sice vyhráli  první poločas, ale  Bohemians se po změně stran prosadili bojovností a důrazem, což korunovali vítězným gólem v nastavení.

První poločas začaly oba týmy opatrně a proto se dlouho  hrálo nerozhodně.  První a jediná branka Mladé Boleslavi padla až ve 29. minutě, kdy  obrana Bohemians odvrátila Hubínkův centr zprava, ale  Pudil ovšem levačkou z dvaceti metrů trefil levý horní růžek Le Giangovy branky - 0:1.

Do půle se kromě  srážky dvou hráčů Bohemians čelně hlavami nic mimořádné nestalo.

Druhý poločas začali lépe Bohemians a brzo vyrovnali.  V 53. minutě Bartekův centr zleva Pulkrab tísněn Jakubem Klímou srazil míč ke vzdálenější tyči - 1:1.

Už se zdálo, že utkání skončí nerozhodně, ale v jediné nastavené minutě  klokani doskákali k výhře. Jak se to stalo? Levinovu dělovku brankář Středočechů Šeda ještě vyrazil na roh, ale po jeho rozehrání  Nečas už skoroval - 2:1.

Praha 8. února  2020

Přátelské přípravné fotbalové utkání

Bohemians Praha 1905 – FK Mladá Boleslav 2:1 (0:1)
Góly: 53. Pulkrab,90. Nečas - 29. Pudil  *  ŽK: Křapka  *  Rozhodčí: Řeháček - Martínek, Šťastný *
Diváků: 1050

FK Mladá Boleslav: Šeda - Křapka (83. Rudzan). Jakub Klíma, Tataev (46. Mazuch), Pudil (46. Auer) - Hubínek - Douděra, Hönig (46. An), Budínský (86. Hampl), Fulnek - Wágner (86. Provazník).
Bohemians Praha 1905: Le Giang - Vaníček, Köstl, Hůlka (65. Schumacher), Šmíd (42. Bederka) - Jindřišek (75. Keita) - Hronek (65. Rada), Vacek (57. Levin), Podaný (46. Bartek) - Puškáč, Pulkrab (65. Nečas).

(jk, FK Mladá Boleslav, SportovníListy.cz, foto: FK Mladá Boleslav)