Klokani si doma vykopali tři body do tabulky! Bohemians - Zlín 2:0

Vršovický celek Klokanů první říjnnovou neděli odpoledne zase doma v Ďolíčku slavil, když porazil v utkání 6. kola první fotbalové ligy 2:0 Zlín.

Klokani opět  podporovaní v letošním roce už tradičními  fanoušky na štaflích za plotem vršovického stadionu nebo na balkonech sousedních domů do zápasu vstoupili aktivně a po několika šancích a po neuznaném se gólu nakonec radovali z prvního gólu. Ten dal v 32. minutě pohotový Petr Hronek.
Brankář Pražanů Patrik Le Giang neměl v první půli skoro žádnou práci, ale  Zlín se začal ukazovat až po přestávce. Dvě velké příležitosti hostů ovšem výsledek pro Klokany neohrozily. Hráči Bohemians nakonec druhou brankou Ibrahima Keita potvrdili vítězství a zasloužené tři body.

Jak říkám ...
„Myslím si, že jsme rozhodli v prvním poločase, kdy jsme Zlín přehráli. Obě mužstva nastoupila v rozestaveníí 3-4-3 trošku na riziko s vysokým napadáním a tam jsme byli úspěšnější,“ hodnotil trenér domácích Luděk Klusáček.

„Byl to mimořádně důležitý zápas, protože i tím, že jsme nehráli v Budějovicích, jsme se z pohledu tabulky dostali trochu pod tlak. Výhry si hodně cením,“ pochvaloval si trenér Klusáček.

„První půle byla velice špatná, asi nejhorší poločas, který jsme pode mnou odehráli,“ kontroval kouč Zlína Bohumil Páník.

Praha  4. října  2020

FORTUNA:LIGA - šesté kolo

Bohemians Praha 1905 -  FC Fastav Zlín FC Fastav Zlín  2:0 (1:0)

Branky:  32. Hronek (Puškáč), 86. Keita (Nečas) *  Rozhodčí: Lerch - Horák, Koval

Bohemians Praha 1905:  Le Giang - Krch, Bederka, Hůlka - Dostál, Jindřišek, Vacek (82. Květ), Schumacher - Hronek (90+2. Novák), Puškáč (70. Keita), Vaníček (82. Nečas).
FC Fastav Zlín:   Dostál - Simerský, Buchta, Procházka - Matejov (75. Cedidla), Jiráček, Conde, Čanturišvili (75. Martinez) - Jawo (67. Janetzký), Poznar, Dramé (59. Fantiš).

(ps, SportovníListy.cz, foto: Jiří Růžička)