Klokani budou hrát opět v dresech se svislými pruhy a doma na nově položeném trávníku

"Minulá sezona fotbalového klubu Boheminas Praha 1905 byla silně ovlivněna covidem. Klub sídlící  počítá se ztrátami okolo 20 miliónů korun. Je tomu tak především kvůli výpadkům příjmů ze vstupenek a merchandisingu. Když se podíváme na dění v klubu od posledního mistrovského utkání, tak nejzásadnější změnou pro oko diváka je nový trávník. Tentokrát se nejedná o výsev, nýbrž o položení koberce. Celá operace proběhla velice rychle, a to už od momentu, kdy se strhávala původní vrstva. Pevně věřím, že na novém trávníku získáme spoustu bodů," řekl  ředitel klubu Darek Jakubowicz asi šesti píšícím novinářům, dvěma fotografům a ještě dvěma nešťastníkům, kteří   se na setkání s novináři  přišli do dějiště besedy se zástupci  médii víceméně najíst a ještě postěžovat, že ve stejný čas pořádala tiskovou konferenci rovněž Slavia Praha, kde nemohli být.  

SportovníListy.cz byly na místě děje... 
Ředitel Bohemians krom jiného přiblížil i aktuální dění ohledně "velké" rekonstrukce Ďolíčku. 

Jak říkám...

"Zároveň pokračuje i spolupráce s Pardubicemi, které minimálně tento ročník odehrají v Ďolíčku. Zrekonstruovány byly i VIP prostory s kabinou A týmu. Mluvíme o nejrozsáhlejší rekonstrukci za posledních čtyřicet let. Pokud budeme mluvit o "hlavní" rekonstrukci Ďolíčku, tak momentálně se nacházíme na začátku vypsání architektonické soutěže. Řeší se jeho budoucí podoba a jaké požadavky by měl splňovat pro sehrání domácích soutěží i evropských pohárů," upřesnil Darek Jakubowicz.


"V první řadě jsem rád, že jsme mohli absolvovat klasickou letní přípravu, kterou jsme si naplánovali. Nezasáhl nám do toho ani covid, ani žádné další okolnosti. Trénovali jsme v Česku a vyjeli na soustředění do Rakouska. Tam jsme sice zažili hektické chvíle, ale nakonec se podařilo všechny tři zápasy odehrát. Ohledně přestupů bylo naším hlavním cílem přivést hráče na krajní pozice, kde jsme se potýkali s personální nouzí. Proto přišel Jakub Fulnek, Martin Nový a Janové Chramosta s Kovaříkem. Dohromady zmíněné kvarteto vstřelilo přes 100 ligových gólů, odehrálo více než 800 zápasů v lize a přes 70 v evropských pohárech. Těmito posilami bychom rádi tým posunuli zase dál. Z hostování se vrátil ještě Matěj Koubek. V kádru je i jeho vrstevník Radek Lehovec z B týmu," promluvil  o pohybech v kádru a letní přípravě sportovní ředitel Miroslav Držmíšek

"Musím jen potvrdit slova Mirka Držmíška. Jsem rád, že jsme mohli mít pět týdnů na přípravu. Do nich se vešlo i herní soustředění. Krom Honzy Kovaříka byli všichni noví hráči v tréninku od prvního dne. Věřím tomu, že nám pomůžou v těžkém podzimu. V Bohemce jsem dva roky a pokaždé byla první polovina sezony tou slabší. Hned v úvodních kolech se teď utkáme se špičkou naší ligy. Příští víkend máme doma Plzeň, po ní jedeme do Jablonce, načež nás hned čeká domácí derby se Spartou. V září pak hrajeme se Slavií," řekl o přípravě, s kterou byl spokojený, hlavní trenér Luděk Klusáček.

"Pět tisíc diváků je povolená kapacita stadionu na sezení dle opatření ministerstva zdravotnictví. Ďolíček má 3 600 míst. Povoleny jsou minimálně čtyři metry čtvereční na jednoho diváka, náš kotel má standardně kapacitu okolo 2 000 lidí. Ubyde nám velká část míst. Střídající hráči navíc musí být na tribuně. Kapacita, kterou jsme schopni nabídnout, podle současných opatření, je zaokrouhleně 3 400 míst pro nás i Pardubice," upřesnil počet diváků tiskový mluvčí klubu sídlícím v Ďolíčku Petr Koukal

 
(Jan Strýhal, bohemians.cz, Petr Skála, SportovníListy.cz, foto: Petr Skála)