Klinika najde své využití – sídlo sportovní agentury

[ title]

Mediálně velmi známá budova Kliniky v Praze na Žižkově konečně najde své nové uplatnění. Po jejím převzetí zpět do rukou státu nastane dlouho plánovaná rekonstrukce pouze s tou změnou, že novým uživatelem bude čerstvě zřizovaná Národní sportovní agentura pro sport, o jejíž vznik velmi usiluje poslanec Milan Hnilička. Není tajemstvím, že se má stát prvním ředitelem agentury.

K jeho smůle se do hry o nejvyšší sportovní post přidali Piráti, kteří dokázali zprostředkovat jednání s dosavadními osidlovateli Kliniky a dosáhnout jejího vyklizení. Pirátská překvapivá argumentace, jak je sport komunitní záležitostí, skýtající mnoho společného s programem aktivistů Kliniky, byla natolik účinná, že objekt byl vyklizen během chvilky.

Odměnou má být Pirátům právě post předsedy agentury, aby mohli pirátští politici svým souvěrcům garantovat komunitní principy, rozdělování dotací do sportu se zaměřením na vodní sporty a ty, které tolerují používání psychotropních látek. Ve druhé preferované podporovaných sportů budou ty nejchudší svazy, aby došlo k napravení historických pochybení. Speciální kapitolou financování agentury v Klinice budou tzv. e-sporty, ale s omezením těch, které umožňují těžbu bitcoinů. Pirátský primátor Prahy Hřib slavnostně přislíbil stavbu nového symbolického mostu ke vchodu Kliniky.Fotbalová Sparta posiluje management Petrem Břízou

Skokanské můstky zachráněny

Proč Rosický přebírá Spartu

Reklamní smlouva desetiletí

Říká se, že kuriózní neověřené informace, jaká je i ta, co jste si přečetli, vydavatelé novin dříve opatřovali latinskou zkratkou N.T. (Non testatum) – neověřeno. Fonetická podoba zkratky "enté"  se zvukově  podobá německému die Ente, česky tedy kachna. Nu a tak Kachna na neděli. 

(kp,sportovnilisty.cz,foto:mp)