Kejval odhaluje podvody u svých protivníků

Třeskuté chvíle, kdy byla soudem zakázaná volba (staro)nového vedení Českého olympijského výboru, dostaly do varu i jinak klidné povahy.

Dosluhující a na zvolení čekající Jiří Kejval si nechal analyzovat události posledních týdnů a dobral se zajímavých skutečností. Například autor tzv. ekonomické analýzy, čestný předseda jachtingu Karel Bauer, získal svůj titul ing. velmi zvláštním způsobem v polovině sedmdesátých let. Údajně pořádal na své lodi orgie s mladými studentkami, které na oplátku za něj psali práce k úspěšnému zisku titulu ing.

Podle Kejvala se jedná o jasné porušení olympijské charty, proto hodlá vyloučit Bauera z olympijského hnutí a iniciovat odebrání vysokoškolského titulu. Že měl tehdy mladý Bauer k dispozici pouze singlovou malou loď pro jednu osobu, navíc užší než je veslařský skif, to Kejvala nepřesvědčilo, zdroj jeho informací je údajně věrohodný.

Potvrdil to prý i ombudsman ČOV, vlivný advokát Károlyi. K Bauerově tíži se objevila jeho kandidátská práce na téma, jak jachtařskou lodí sejmout otravné veslaře. Tím rozhodně plusové body nezískal. Protitábor současného předsedy však odhalil, že ani Kejval není bez ztráty kytičky, svoji závěrečnou práci na vysoké škole měl opsat od svého ekonomického guru Aleše Hušáka, pojednávající o stavbě a vybavení multifunkční městské haly. Jak vidno, akademické senáty českých univerzit čeká horké jaro.

Biatlon volá: Katko, vrať se!!!


Ministr Havlíček spasí sport

Hnilička za trest na střídačku, Šlégr jde uklízet

Třetí Vrbův asistent ve Spartě – tajný trumf k úspěchu

Říká se, že kuriózní neověřené informace, jaká je i ta, co jste si přečetli, vydavatelé novin dříve opatřovali latinskou zkratkou N.T. (Non testatum) – neověřeno. Fonetická podoba zkratky "enté"  se zvukově  podobá německému die Ente, česky tedy kachna. Nu a tak Kachna na neděli. 

(kp,sportovnilisty.cz,foto:mp)