Když z Prskavců nejdříve hovořil Jiří starší, pak Jiří mladší a nakonec nejmladší Marek několika citoslovci

Ohlédnutí vodního  slalomáře Jiřího Prskavce za sezonou olemovanou letopočtem 2022  bylo pro něho příjemnou záležitostí. 

Na loňské olympijské zlato  z Tokia elitní český kajakář navázal titulem mistra Evropy 2022 a celkovým triumfem ve Světovém poháru. Cení si především stabilní výkonnost v sezoně, v níž mu sice nevyšlo jen mistrovství světa, kde při vítězství kamaráda z reprezentace a ze stejného střediska Viktorie  Víta Přindiše skončil až pátý, ale ...


Jak říkám...

"Víte, že nakonec to páté místo na MS bylo nejhorším umístěním za celou sezonu. Hůře než pátý jsem totiž neskončil a proto si myslím, že to už se mi nikdy nemusí povést, že bych se pravidelně umisťoval takhle vysoko," řekl ve středu 14. září 2022  novinářům ve společnosti dalších svých kamarádů a kamarádek z reprezentace, kteří v roce 2022 dosáhli rovněž důležitých předních umístění na vodních kanálech a divokých řekách po celém světě.Setkání zahájili všichni čtyři zástupci rodiny Prskavcových. Nejdříve uvedla závodníky a trenéra snacha ale také manželka a maminka Tereza, pak promluvil otec, dědeček, tchán a hlavně trenér  Jiří Prskavec starší, dále hovořil otec, manžel, syn a hlavně elitní závodník Jiří Prskavec mladší  a několika citoslovci údivu se vmísil do dění před kamerami a objektivy fotografů syn, vnuk Marek, tedy  všichni Prskavcovi. 

Jiří Prskavec junior pod vedením otce Jiřího Prskavce staršího přistoupil v roce 2022  k tréninku jinak než v předchozích letech.

Jak říkám...

"Pro letošní rok jsem zvolil daleko víc tréninků, ale zase v nižší intenzitě,"  popsal Prskavec junior rozdíl mezi přípravou, kterou absolvoval před olympiádou v Tokiu a před letošními závody. .

Přiznal rovněž, že  mu prospěl trénink na singlkánoi, při němž získal větší sílu pro kajak. Před podzimním měsíčním odpočinkem od závodění jej ještě v září čeká závod nižší kategorie v Londýně, na trati, kde se v roce 2023  uskuteční mistrovství světa. Před tím tam bude česká reprezentace na soustředění.

Jak říkám...

"Jedeme tam převážně kvůli tomu tréninku. Je to trať, kterou mám moc rád a tak se na ni těším. Voda tam teče hodně rychle, ale je zároveň  čitelná," řekl k areálu v Lee Valley, kde v roce 2015 získal svůj první světový titul.

"Přesouvá se tam většina závodníků světa. Naposledy letos uvidíme zahraniční závodníky, pokecáme. Je to příjemné, že tam není nervozita z toho, jak dopadne závod. Je tam uvolněná atmosféra," zdůvodnil, proč si do Velké  Británie bere i kánoi, na které se chce příští rok zúčastnit nominačních závodů o místa v české reprezentaci.

Naopak v extrémním slalomu, který bude v Paříži nově olympijskou disciplínou, už závodit nebude. Několik akcí absolvoval, ale na rozdíl od jiných českých závodníků se výrazněji neprosadil.

Jak říkám...

"Můj poslední závod byl na mistrovství světa. Ta zkouška byla krásná, ale už se do toho nebudu pouštět," oznámil své rozhodnutí o tom, že se extrémnímu slalomu věnovat nebude.

"Já nemám mentálně na to, abych neřešil tu svou skvělou lajnu a kazil lajnu těm ostatním. Usoudil jsem, že v tomhle se nedokážu posunout," dodal  slalomář narozený v roce 1993 v Mělníku s tím, že v extrémním slalomu nebude zabírat místo mladším i když disciplínu, kde jezdí čtyři závodníci proti sobě, považuje za atraktivní, ale nemá na ni náturu.


(Petr Skála pro SportovníListy.cz, foto: Petr Skála)

Marek Prchal posiluje Slavii

5.2.2023 09:00:00

Deset let byl Marek Prchal spojován s volebními úspěchy Andreje Babiše, kterému k dominanci na české politické scéně výrazně dopomohla právě marketingová podpora manžela autorky populárních kuchař...