Když se nečekaně promrhá dvougólové vedení. Dukla - Mladá Boleslav 2:2

[ title]
Přestože Mladoboleslavští vyhráli v utkání s Duklou na pražské Julisce zaslouženě poločas a ve druhém vedení navýšili navzdory nadšeně bojujícímu soupeři, tak nakonec Středočeši odjeli jenom s jedním bodem, neboť v závěrečné desetiminutovce dvakrát inkasovali.

Prvním poločase padla jen jedna branka. Ve 26. minutě Hubínkovu kolmici za soupeřovu obranu zpracoval Přikryl, jenž po zemi přihrál Komlichenkovi, který z otočky skóroval po dvaadvacáté v aktuálním ligovém ročníku - 0:1.

Ve druhém poločase se Boleslavští přeci jenom dočkali navýšení skóre. V 75. minutě boleslavský útok středem hřiště zakončil Mašek úspěšnou střelou, které mimo Radův dosah pomohla teč bránícího hráče - 0:2. V tu chvíli se zdálo být nemožné promarnit téměř jisté tři body. Nemožné se však stalo, neboť závěrečná desetiminutovka patřila Dukle.

V 80. minutě centr z levé strany proletěl ke vzdálenější tyči, kde Duranovič propasíroval míč za Šedova záda - 1:2.

V 89. minutě propadl míč středem boleslavské obrany k Tetourovi, jenž šťastně vsítil vyrovnávací gól ze sporného postavení. Hlavní sudí Houdek s asistentem Flimmelem konzultoval, zda střelec nebyl v ofsajdovém postavení, a gól posléze uznal - 2:2.

Jak říkám..."Výsledek považuji za spravedlivý. V první půli to od nás bylo jakž takž, po přestávce jsme však předváděli pohodlný fotbal. Po druhém gólu se zdálo, že dovedeme utkání do vítězného konce, ale nedokázali jsme to. Z výkonu hráčů jsem zklamaný, jako by se nechtěli v ligovém pořadí posunout výš a u některých se zdá, že na to nemají. Lajdácké pojetí hry mě zklamalo. Neprokázali jsme mentální kvalitu a dobře rozehraný zápas nedovedli k vítězství. Komlichenko a Přikryl byli snad jediní, kteří snesli přísnější měřítko," prohlásil po utkáníkoč Mladé Boleslavi  Jozef Weber.

"Začátek byl opatrný z obou stran. Komlichenko od nás dostal málo prostoru, přesto dopomohl Boleslavi k vedení. Druhý poločas jsme byli nebezpečnější a hladovější mužstvo, přesto jsme prohrávali o dva góly. Cením si toho, že v té situaci, v jaké jsme, mužstvo zápas nezabalilo a při troše klidu si mohlo dojít pro tři body. Druhý poločas byl od nás kvalitní," řekl k průběhu utkání trenér Dukly Praha Roman Skuhravý.


     Praha 21. dubna 2019FORTUNA:LIGA FK Dukla Praha – FK Mladá Boleslav 2:2 (0:1)
Góly: 80. Duranovič, 89. Tetour - 26. Komlichenko,75. Mašek * ŽK: Ostojič, Tetour, Duranovič - Hájek, Jugas, Mareš, Fulnek * Rozhodčí: Houdek - Kotík, Flimmel * Diváků: 769.
FK Dukla Praha: Rada - Ostojič, Ďurica, Souček - Douděra, Tetour, Hanousek, Miloševič - Duranovič, González (80. Hadaščok), Holík (65. Podaný).
FK Mladá Boleslav: Šeda - Fulnek, Jugas, Hájek, Mareš - Hubínek, Tataev (65. Takács) - Ladra (88. Klíma), Bucha (59. Mašek), Přikryl - Komlichenko.
(jk, FK Mladá Boleslav, SportovníListy.cz, foto: FK Mladá Boleslav)