Kdy pojede nějaký Havířovák? Že nevíte, o co jde?


Taková otázka zněla o druhém zářijovém víkendu  v Havířově z nejedněch úst návštěvníků finále Youth Games 2015 a Českého poháru cyklotrialistů. Snad brzy, dalo by se odpovědět, ale zatím nefunguje v této lokalitě žádný trialový klub… Akrobacii na kole bez sedátka se na severu Moravy moc nedaří, byť se tam postavil za pomoci města a Evropské unie velice pěkný trialový park.

Původní pořadatel víkendového klání, ostravský Metan Trials, se včas vzdal, a tak na svá bedra stejně jako loni převzaly starosti vzdálené přespolní kluby ÚAMK Biketrial z Olomouce a Hamrů nad Sázavou. Olomoucký tým měl prsty ve všech čtyřech dílech seriálu Her mládeže, hamerský ve třech.

Početně solidní účast podpořil např. biketrialista Tomáš Eibl z Děčína. "Všichni Češi, kteří za námi na sever Moravy dorazili, zaslouží uznání. Osobně smekám před Tomášem Eiblem. Vždyť to měl z Děčína skoro tak daleko, jako by cestoval k moři do Chorvatska. Navíc boural na poslední sekci a kromě modřin si vysloužil i pár stehů. Palec nahoru, Žoržo," nešetřil humornou nadsázkou jeden z hlavních organizátorů Miroslav Křiva z ÚAMK Biketrial Hamry nad Sázavou.

Tradičně multifunkční předseda olomouckého klubu Radek Janka, v Havířově ředitel, moderátor i časoměřič, navázal: "Do dětských kategorií se nám přihlásilo s vydatnou slovenskou podporou čtyřicet závodníků. Sekce v areálu jsou stabilně rozloženy v úseku asi jednoho kilometru. Proto dobře udělali rodiče, kteří přibalili také kolo nebo koloběžku pro sebe, jinak se naběhali…"

(ps, ÚAMK, Sportovnílisty.cz, Foto: Saša Šillerová)