Kateřina Neumannová podporuje sportování dětí

[ title]

Příklady táhnou! V podobném duchu se Asociace amatérských sportů České republiky rozhodla přiblížit všem žákům základních škol soutěž Talent roku.  Se svojí kamerou navštívila tréninky dvou mladých a nadšených sportovců, kteří mají s Talentem roku bohaté zkušenosti.

Adam Jehlička, jméno, které stojí za to si dobře pamatovat. Devítiletý talentovaný hokejista, který má již dnes ambiciózní cíl. "Chtěl bych jednou vyhrát Stanley Cup a udělat radost českým fanouškům," popisuje své smělé plány usměvavý klučina. A našlápnuto nemá vůbec špatně. Své vrstevníky daleko převyšuje,  a tak hraje často s mnohem staršími kamarády a ani tam se neztrácí. "Nejvíce gólů v jednom zápase? Myslím, že jich bylo 11 proti Letňanům,"  vzpomínal Adam se samozřejmostí při předání ceny za výhru v soutěži Talent roku.

V celostátní soutěži Talent roku, která podobně jako například projekt Česko sportuje, motivuje ke zdravému životnímu stylu,  zvítězil v roce 2014, když triumfoval v kategorii pro registrované mladé jednotlivce.

"Vyhrál jsem 3.000 korun na nákup do Hervisu a za odměnu jsem se ještě potkal na Lipně s olympijskou vítězkou Kateřinou, se kterou jsem se projel na kolečkových bruslích a dobře jsme si popovídali," vyprávěl s více než půlročním odstupem Adam, když ho kamera soutěže Talent roku navštívila na dopoledním tréninku. O Kateřině Neumannové přitom sympaticky hovořil jako o dobré kamarádce.

Jak se o soutěži vůbec dozvěděl? "Našel jsem to na internetu, tak jsem si řekl, že se prostě přihlásím," popisoval Adam, jak jednoduché bylo registrovat se do soutěže. "S tátou jsme pak natočili jedno video, abych ukázal, co umím," pokračoval dál v líčení, jak se zrodilo jeho vítězství v soutěži.

Soutěž Talent roku je přitom koncipován tím způsobem, aby se mohl přihlásit každý, koho baví sportovat a hýbat se. Tento princip naznačoval vítěz čtvrtého ročníku, když vyjmenovával, jaké sporty ho baví. "Hokej, judo, box, plavání, lyžování," začal s vyjmenováváním obsáhlého seznamu.

Povídání o soutěži pak zakončil vzkazem pro ostatní mladé sportovce. "Kluci a holky, nezáleží na tom, jestli vyhrajete, záleží na tom, co ukážete! Nebojte se přihlásit."

O soutěži se před kamerou rozpovídala také čtrnáctiletá Nathalia Doleželová, která se přihlásila do právě probíhajícího pátého ročníku soutěže.

"Řekl mi o ní jeden kamarád, tak jsem na webu vyplnila přihlášku a od té doby posílám fotky, jak sportuji. Chystám se poslat i video," dávala Nathalie názorný příklad, co je potřeba k zapojení do soutěže.

Nathalie je nadšená sportovkyně, která nakonec zakotvila u tenisu. "Sportovat jsem začala asi ve čtyřech letech. Věnovala jsem se fotbalu a atletice, ale nakonec jsem se rozhodla, že budu pokračovat s tenisem," vykládala o svých sportovní zkušenostech Nathalia v areálu Wilson tenis Průhonice, kde trénuje pod vedením známého trenéra Petra Pály.

Co všechno jí sport přináší? "Hodně cestuji a poznávám nové kamarády. Sport je dobrá zábava a moc mě to baví," vypichovala největší pozitiva.

Také ona již zažila díky Talentu roku jeden nevšední zážitek. "Na Facebooku jsem správně odpověděla soutěžní otázku, a tak jsem mohla navštívit trénink českého fedcupového týmu přímo v O2 aréně."

Stejně jako Adam přispěchala na závěr s výstižným vzkazem pro své vrstevníky. "Neváhejte a přihlaste se, nikdy nevíte, co se může stát!"zakončila rozhovor a spěchala na kurty pilovat své údery.

AAS ČR organizací celostátní soutěže Talent roku dává impulz k aktivnějšímu životnímu stylu současné mládeže. Stejně tak jako např. Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchov, Český olympijský výbor nebo Česká unie sportu tím dává najevo, že současný nelichotivý stav v této oblasti asociaci není lhostejný.

(jl, sportovnilisty.cz,foto: AAS ČR)