Karl Heinz Rummenigge: Liga mistrů se musí vrátit na neplacené programy


Předseda představenstva největšího německého fotbalového klubu FC Bayern Mnichov Rummenigge se v rozhovoru pro německý deník vyjádřil mimo jiné k problematice televizních práv Ligy mistrů. Podle něj musí UEFA položit na misky vah všechna pro a proti současnému stavu.

„Musíme udělat vše pro to, aby se od dalšího období smlouvy na TV práva (2021 – 2024) byl minimálně jeden, v ideálním případě přímo Top zápas, přenášený na neplaceném televizním programu.“ Důvodem pro takovéto prohlášení je značný pokles sledovanosti Ligy mistrů v samotném Německu.

„Naše divácká kultura je naprosto odlišná od Španělska nebo Anglie, kde jsou fotbalové přenosy na placených stanicích běžné mnoho let. Naši fanoušci mají svá specifika a s tím je nutné počítat.“ Rummenigge také varoval před preferováním luxusních sponzorských smluv oproti značnému diváckému odlivu. „UEFA musí najít správný kompromis mezi placenými a neplacenými programy, aby nakonec Liga mistrů nespadla do jámy lvové.“Šéf Bayernu na otázku změny hracího systému byl jasně pro změnu toho stávajícího, včetně zachování hracích dní uprostřed týdne a nepřecházet na víkendové termíny.

„Určitě nepodpoříme změnu z osmi čtyřčlenných skupin na čtyři osmičlenných. Zvýšilo by se nebezpečí vzrůstu počtu tzv. mrtvých zápasů, kde je vítěz téměř jistý již před výkopem. A to si nemůžeme dovolit jak z hlediska sportovního, tak marketingového,“ dodal bývalý úspěšný kanonýr.

(kp,sportovnilisty.cz,foto:arch.)

Sport jako pantomima

27.9.2020 09:00:00

Doba koronavirová nenechává ležet kámen na kameni. Vědci se předhánějí v doporučeních, jak předejít nákaze a rozšířit řady nakažených. Jedna z nejnovějších studií ukazuje na fakt, že ticho zabraň...