Kapitán Marek Matějovský utnul černou ligovou sérii. Karviná – Mladá Boleslav 0:1

Utkání hrané za příjemného podzimního slunečného počasí po hodně nervózním průběhu rozhodl mladoboleslavský kapitán Marek Matějovský gólem deset minut před koncem, čímž svůj tým postrčil z dvanácté na desátou příčku a Karvinou přikoval ke dnu průběžného pořadí ve FORTUNA:LIZE.

První poločas začali ofenzivně aktivněji domácí karvinští fotbalisté, ale nebylo jim to nic platné.  Branka nepadla ani na jedné ani na druhé straně.

Druhý poločas podobně jako první začali aktivněji Karvinští, ale už po pár minutách získali herní převahu zase mladoboleslavští a v následujícím průběhu ji postupně navyšovali, ale diváci stále neviděli žádnou branku.

V závěrečné čtvrthodince proto Středočeši  výrazně přidali, dominovali herně i kondičně. Zatlačili protivníka do jeho šestnáctky a dlouho jim v koncovce nepřálo štěstí, neboť nedostali míč do branky ani z metru.

Pak přišla 81. minuta, kdy  Ladra obral o míč svého nedávného spoluhráče, ale nyní karvinského obránce Křapku, odcentroval před branku a po Škodově nezištné zpětné přihrávce Ewerton s přehledem napříč malého vápna našel Matějovského, který u levé tyče nekompromisně ranou, jak se říká  pod víko završil předchozí týmové úsilí a bylo vymalováno ...  0:1.

Následovaly hektické minuty, v nichž se Karvinští z posledních sil vrhali do ofenzivních pokusů, ale Mladoboleslavští se ubránili, byť několikrát se štěstím, které však, jak je všeobecně známo, přeje lepším.

Karviná 3. října 2021

Fotbal

FORTUNA:LIGA 2021/2022 - 10. kolo

MFK Karviná – FK Mladá Boleslav 0:1 (0:0)

Gól: 81. Matějovský  ŽK: Bartl, Buchta, Qose - Šimek, Škoda, Matějovský, Hlavatý  Rozhodčí: Petřík - Antoníček, Vodrážka   Diváků: 2082

FK Mladá Boleslav: Šeda - Šimek, Suchý, Karafiát - Douděra, Hlavatý, Matějovský (85. Dancák), Jurásek - Fila (65. Ladra), Škoda, Ewerton (90. Lukáš Mašek).

MFK Karviná: Bolek - Křapka, Santos, Buchta, Šehič (85. Stropek) - Mikuš (85. Svoboda), Bartl (65. Nešický), Qose, Šindelář (85. Sinyiavskyi), Bartošák - Papadopulos (75. Zych)

(Jiří Koros, FK Mladá Boleslav, SportovníListy.cz, foto: FK Mladá Boleslav)