Kam zmizeli fotbalisté


Ještě před šesti či sedmi lety vykazovala Fotbalová asociace České republiky kolem 630 tisíc členů, pak si koupili nové počítače a při přehrání dat najednou zbylo jen asi 340 tisíc členů. I s tímto počtem členů je fotbal nesporně dál nejpočetnějším sportovním svazem v České republice.

Průzkum Národní sportovní agentury (NSA), který v úterý prezentoval její šéf Milan Hnilička, zařadil fotbal jako osmý nejpopulárnější sport v Česku. Podle rozsáhlého šetření, kterého se loni v říjnu zúčastnilo 5 000 lidí starších 15 let - reprezentativní vzorek společnosti, Češi nejraději sledují hokej, lyžování a atletiku. Fotbal pak propadl zejména u žen. Ženy podle průzkumu fotbal takřka vůbec nesledují, a pokud náhodou jejich děti fotbal hrají, tak se na jejich zápasy nechodí ani dívat.

Fotbal se v průzkumu Národní sportovní agentury umístil až za kuželkami a šipkami. Mnohým se to zdá divné, ale skutečnost je taková, že po řadě afér kolem fotbalu, spojených s Peltou, Berbrem a dalšími, se členové Fotbalové asociace začali za svoje členství stydět a nehlásí se k němu. Stydí se před manželkami, přáteli i sousedy. Když fotbal sledují v televizi, nebo rádiu, tak se chovají stejně, jako když se za války poslouchalo vysílání západního rozhlasu. Někteří dokonce odhlásili poplatky za televizi a tvrdí, že ji prodali.

Většinu novinářů a dalších lidí, kteří průzkum Národní sportovní agentury komentovali, překvapilo, že nejpopulárnějším sportem je bowling a kuželky. Podle našeho zjištění je to proto, slova bowling nebo kuželky se staly krycími hesly pro to, když se jde na fotbal. Dokonce i na vesnicích a malých městech, kde žádná kuželková dráha není, to nikomu nevadí a chození na bowling nebo kuželky se zde už také zažilo. Nemůžeme se pak vůbec divit tomu, že většina fotbalistů a jejich zasvěcených příznivců se v průzkumu Národní sportovní agentury chovala dál konspirativně a fotbal zapřela.


Zoufalý hokej volá o pomoc

Fotbalový svaz pod nucenou správu

Paštikáři biatlonisté


Tajemství Slavie odhalenoŘíká se, že kuriózní neověřené informace, jaká je i ta, co jste si přečetli, vydavatelé novin dříve opatřovali latinskou zkratkou N.T. (Non testatum) – neověřeno. Fonetická podoba zkratky "enté"  se zvukově  podobá německému die Ente, česky tedy kachna. Nu a tak Kachna na neděli. 

(kp,sportovnilisty.cz,foto:mp)

Biatlon volá: Katko, vrať se!!!

28.2.2021 09:00:00

V ne příliš radostné době se poměrně velká část české populace těšila na mistrovství světa biatlonu, který v posledních letech přinášel tolik radosti a úspěchů. Bohužel, až na jeden povedený závo...