Kam v neděli 10.května 2020 za sportem? Odběhněte si od TV na procházku po okolí

Sportovní program je v těchto dnech vzhledem k státem vyhlášenému stavu nouze značně omezený, ale právě proto nezapomínejte, že i vy si můžete zasportovat a nemusíte nebo dokonce nesmíte mít u toho žádné diváky. Někdy je to zvláště v těchto kritických dnech dokonce to nejlepší, co můžete udělat.

Překonejte lenivost, pohodlnost a rozeběhněte se, rozjeďte se na kole či na kolečkových bruslích nebo se jen sami rozejděte na procházku, ale nesrocujte se přitom.

Fandíme vám...      v neděli 10. května 2020Všechny sportovní akce, utkání, šampionáty, turnaje ve všech sportech byly odloženy nebo zrušeny!


ČT SPORT vysílá v neděli 10. května 2020 tyto ve větší míře archívní pořadyFotbal

11:00 – 14:50  Velké virtuální derby pražských "S"
Přímým přenosem prvního e-sportového zápasu v České televizi vás provedou Jiří Štěpán, Jan Pěruška a Filip Lejček

Fotbal

14:55 TCL Gól týdne

Lední hokej


15:00 Archiv Z 1971: ČSSR - SSSR
Na MS 1971 ve Švýcarsku předvedl čs. tým do té doby nevídanou stíhací jízdu. Po úvodních porážkách s USA 1-5 a Švédskem 5-6 vyhrál všechny další zápasy 1. a 2. kola turnaje, s výjimkou remízy 3-3 se SSSR. Odveta se Sověty se tak stala bitvou o titul mistra Evropy. Zápas ČSSR-SSSR nabídl 1. dubna v Ženevě aprílovou pointu, jaká do té doby neměla ve vzájemných zápasech obdoby... Neprávem zapomenuté utkání se v archivu nedochovalo, Česká televize získala záznam po téměř půl století. Retrospektivní komentář doplnili Robert Záruba a nejlepší brankář MS 1971 Jiří Holeček. Režijní úprava 2020

Lední hokej

17:00 Archiv Z 1996: Česko - Kanada
Poprvé od zavedení play off postoupili čeští hokejisté na MS 1996 do finále. Mužstvo poskládané se 7 nováčky a zároveň 4 hráči NHL drtilo soupeře ofenzivním hokejem. Ve čtvrtfinále vyřadilo Německo 8-1 a v semifinále USA 5-0. Brankář Roman Turek předváděl skvělé výkony a útok Vejvoda-Patera-Procházka udivil soupeře svými pokroky v porovnání s předchozím šampionátem. Kanaďané se rozhodli zahájit finále tvrdými zákroky. Jedno z nejkvalitnějších finále v historii MS vrcholilo natahovaným a přece strhujícím závěrem... Zápas o titul mistra světa 1996 komentovali z Vídně Robert Záruba a Petr Vichnar

Lední hokej

19:30  Archiv D: Nosí si vyznamenání na prsou
Dokument z roku 1973 o hokejové legendě Františku Pospíšilovi, trojnásobném mistru světa

Lední hokej

20:00  Hokej v 60 minutách

21:00  Vybrané hokejové utkání na základě hlasování televizních diváků


ALTERNATIVA VYSÍLÁNÍ

Utkání na přání: Česko - Slovensko

Utkání na přání: Česko - Kanada

Fotbal

23:00 TCL Gól týdne

Fotbal
23:05 Sport 2017: Fotbal
Přehled největších úspěchů českých sportovců a nejvýznamnějších sportovních událostí roku

(ps, SportovníListy.cz, foto: Petr Skála)