Kam doskáčou ve fotbalové FORTUNA:LIZE klokani? Tomu byste nevěřili...

[ title]
Fotbalisté Bohemians jsou po 20 kolech podzimní části třináctí s šestibodovým náskokem na Opavu, které náleží první barážová příčka. Na desátou Olomouc, jíž patří první místo zaručující účast ve skupině o Evropu, ztrácejí Pražané pět bodů. Klokani se po utkání se Slavii představí v Liberci a doma s předposlední Karvinou, na niž disponují náskokem sedmi bodů.


SportovníListy.cz byly na místě děje...Kouč Bohemians Klusáček
Sportovní ředitel Miroslav Držmíšek
Jak říkám..."Rozhodně se chceme prát o umístění ve střední skupině, ale prvotní pro nás zůstává co nejdříve se vzdálit od těch sestupových příček tak, abychom mohli hrát v klidu," řekl kouč Bohemians Klusáček.

"Zápasy s Libercem a Karvinou včetně toho prvního hodně napoví o tom, jak se celé jaro bude vyvíjet dál. Jestli zůstaneme v boji dole o záchranu, nebo jestli můžeme pomýšlet na střed tabulky. První zápas  je vždycky specifický, ať ho hrajete proti mužstvu, které je na prvním místě tabulky, nebo proti tomu zespodu. Osobně jsem rád, že hrajeme právě se Slavií. Uděláme všechno pro to, abychom byli první mužstvo, které Slavii v tomto  ročníku porazí," věří svým svěřencům  Klusáček s vědomím, že v  neděli 16. února 2020 přivítají Bohemians rivaly z Vršovic. 

Posily, změny?

K mužstvu se vrátil z hostování v Brně obránce Michal Šmíd. Do konce ročníku Pražany posílil na hostování ze Sparty útočník Matěj Pulkrab.

Jak říkám..."Věděli jsme celý podzim, že je potřeba přivést hrotového útočníka. To byla nutnost, kde jsme posilovat chtěli. Věděli jsme, že z vlastních zdrojů nejsme schopni tenhle post obsadit kvalitním hráčem," řekl  sportovní ředitel Miroslav Držmíšek s poznámkou, že do Boheminas přišel  Kolumbijec Jhon Mosquera. 

"Věřím tomu, že pokud jeho výkonnost bude taková, s jakou z Bohemky odcházel, bude pro Bohemku velkou posilou," prohlásil Držmíšek k devětadvacetiletému krajnímu záložníkovi, který v týmu působil v letech 2014 až 2016 a nyní je v klubu zatím na zkoušce.


(ps, SportovníListycz, foto: Jiří Růžička)