Kájínek se chystá pomoci tenisu


Někteří návštěvníci utkání Fed cupu nemohli uvěřit svým očím, když mezi diváky lákavého duel Česká republika – Rumunsko spatřili Jiřího Kájínka.

Pravda, neměl své populární zelené tričko, ale i tak byl k nepřehlédnutí. Jeho přítomnost nebyla náhodná. Jak se nám podařilo vypátrat, byl osloven některými tenisovými činovníky Moravskoslezského kraje, aby přispěl k výchově nových talentů. Jako ve všech sportech, tak i v tenise ubývá počet zájemců z řad mládeže o tento sport a tak se hledají nové formy a lidé s životními zkušenostmi, kteří by přinesli oživení.

Kájínek má být přínosem v kondiční přípravě, jeho zkušenosti v pohybové přípravě jsou také nezpochybnitelné. U tenisových juniorů má navíc plnit roli mentálního kouče, vysvětlovat na svém příkladu, že člověk se nemá nikdy vzdát, ani když je zápas jasné prohraný.

Finance prý nejsou pro Kájínka motivací, ale rád by se v budoucnu ucházel o nějakou funkci ve vedení svazu, třeba i předsedy a také by se rád jednou podíval s některým ze svých svěřenců do hráčské lože ve Wimbledonu. Jestli se mu sen splní, záleží na mladých tenistech a také na něm, zda dodrží podmínky podmínečného propuštění.

Přestupová bomba ve Slavii

Překvapivá změna trestu pro hradecký Mountfield za napadení Lubiny


Budou se snižovat platy v hokejové lize?


Koukalová se vrací!

Říká se, že kuriózní neověřené informace, jaká je i ta, co jste si přečetli, vydavatelé novin dříve opatřovali latinskou zkratkou N.T. (Non testatum) – neověřeno. Fonetická podoba zkratky "enté"  se zvukově  podobá německému die Ente, česky tedy kachna. Nu a tak Kachna na neděli. 

(kp,sportovnilisty.cz,foto:mp)