Kajakářka Kateřina Kudějová má potvrzené Tokio a o reprezentaci 2020 slalomářek je rozhodnuto

Kajakářka Kateřina Kudějová si výbornou jízdou na čtvrtém  Českém poháru Skupiny ČEZ vyjela místo na olympiádě v Tokiu. Největší konkurentku české nominace Veroniku Vojtovou porazila o 2,45 vteřiny.

Jak říkám...„Popravdě já tomu nemůžu uvěřit, je to neskutečný. Já bych teoreticky měla ještě jeden pokus na Evropě, ale hrozně jsem si to chtěla vyjet už teď a nemít z toho žádný stres. Jsem za to neskutečně ráda, že se mi to dneska povedlo a jela jsem takovouto jízdu. Včera jsem byla nervózní a ještě jsem měla docela smůlu, takže jsem z toho byla hodně smutná a celý večer byl těžký. Nemohla jsem usnout a ráno jsem se vzbudila o hodinu a půl dřív, takže jsem byla hodně unavená. Ale slavit asi budu, když je to ta olympiáda,“ řekla Kateřina Kudějová.


Kajakářka Veronika Vojtová předváděla perfektní jízdy a bude i letos bojovat o světové a evropské medaile.

Jak říkám...„Díky tomu, že jsem si tu kvalifikaci pohlídala, věděla jsem, na co si dát ve finále pozor. Taky jsem věděla, že holky trošku kazí, na druhou stranu jet na jistotu se nikdy nedá. Poslala jsem to tam, dole mi trošku došlo, ale nevadí, zvládla jsem to a jsem tam,“ zhodnotila jízdu na ME Veronika Vojtová.

Duo českých kajakářek letos poprvé doplní mladá žena, jejíž monogram na rozdíl od svých soupeřek KK (Kateřina Kudějová) a VV (Veronika Vojtová) netvoří dvě stejná písmena, AG Antonie Galušková,  nahradí loňskou evropskou šampionku Amálii Hilgertovou.

Jak říkám...„Je to naprosto nepopsatelný pocit. Vůbec si to zatím neuvědomuju a vůbec nevím, jak se to stalo.  Neřekla bych, že jsem trénovala míň, ale rozhodně jsem byla mentálně víc připravená, protože jsem měla vlastní cíle – odmaturovat a dostat se na vysokou školu, což se mi povedlo. Možná i díky tomu to dopadlo tak, jak to dopadlo,“ prohlásila AG (Antonie Galušková) třetí v reprezentaci  slalomářek kajakářek. 

(tp, SportovníListy.cz, Kanoe.cz, foto: Ivana Roháčková ASC Dukla)