Jeden z dalších sportovních návratů české squashové hráčky

[ title]
Olga Kolářová (Ertlová), dlouholetá členka ženského reprezentačního squashového týmu ČR, znovu dokázala, že se svojí úspěšnou hráčskou kariérou zdaleka nekončí.

Od juniorských let patřila k české, ale i evropské špičce, v seniorském světovém žebříčku se pohybovala do 50. místa a s dvěma vítězstvími na světovém okruhu WISPA patří vedle Lucie Fialové k zatím jediným našim hráčkám v historii, kterým se to povedlo.

Je čtyřnásobnou mistryní České republiky /aktuální pozice na žebříčku ČR je 27. a zdá se, že její snahy povedou k získání dalších cenných umístění. Jedno takové se jí podařilo získat druhou listopadovou  sobotu v Brně, na třetím letošním mistrovském turnaji. Všemi zápasy procházela bez ztráty setu. Teprve ve finále, kde porazila aktuální českou trojku, Terezu Svobodovou SC OTEC, ztratila set a vyhrála 3:1. Její cesta do Brna, nebyla snadná. Chvíli to vypadalo díky uzavřené dálnici, že ani nedojede. Nakonec to ale dobře dopadlo a byla tam včas.


Ani průběh její sportovní kariéry, nebyl snadný a musel být často podřízen jejímu studiu Právnické fakulty. Na druhé straně však byla odměněna titulem univerzitní vicemistryně světa, který získala v roce 2014 v indickém Chennai. Tento titul byl jakousi třešničkou na jejím univerzitním sportovním dortu! Teprve po ukončení studia se mohla sportu plně věnovat a v průběhu svojí profesionální dráhy získat mnoho cenných zkušeností.

A ani momentálně to nebude mít snadné, skloubit sportovní přípravu s péčí o rodinu a dvě malé děti, je náročné nejen pro ni, ale i její nejbližší.  Jen oni všichni vědí, jaké úsilí muselo být vyvinuto, aby se dokázala vrátit a mohla v roce 2015 získat čtvrtý titul mistryně ČR. Takže co dodat na závěr a popřát českému squashi? Asi to, aby měl více takových hráček a jí osobně pak hodně zdraví, síly a energie!

(kp,sportovnilisty.cz,foto: Petr Skála)