Jaroslav Tvrdík předvedl, jak se zdůvodňuje plat úspěšného trenéra a manažera


Jaroslav Tvrdík, aniž by chtěl, předvedl, jak se zdůvodňuje plat úspěšného pracovníka konkrétně trenéra společnosti, které předsedá. Kdo si v tu chvíli pomyslel, proč něco podobného nečiní i ministr vnitra u šéfa České pošty nebo  ministr dopravy u šéfa Českých drah, kteří pobírají také vysoké platy? 

Fotbalisté Slávie před sebou mají start sezony 2020/21

Jak říkám...„Máme bezkonkurenčně nejlepšího trenéra v České republice. Chceme ligový hattrick a opětovný postup do Ligu mistrů,“ ohlásil před novináři a hloučkem fotografů a kameramanů předseda představenstva Slavie Jaroslav Tvrdík.

„Po své levé ruce mám trenéra, který je pro mě bezkonkurenčně nejlepší v České republice. Dovedl tým do Ligy mistrů, ke dvěma titulům a do jarní části Evropské ligy. Je dvojnásobným nejlepším trenérem české ligy, pravda leží na trávníku, a to je u něj naprosto jednoznačné. Pro mě je Jindřich nesmírně důležitý a zároveň příjemný partner v klubu. Obdivuji jeho bojovnost a víru vést tým proti gigantům jako Barcelona nebo Chelsea, se kterými jsme sehráli skvělé zápasy, obdivuji trenéra za schopnost nadchnout tým a přesvědčit ho, že se může měřit s největšími celky z Evropy. Posiluje tím celý klub, přenáší svůj entuziasmus na všechny," řekl mimo jiné trenérovi Jindřichovi Trpišovskému  slova obdivu po podpisu smlouvy předseda představenstva Slavie Jaroslav Tvrdík.

Tvrdík je přesvědčený, že Jindřich Trpišovský je nejen nejlepší  trenér, ale i nejlepší manažer. 


Jak říkám...„Jsem šťastný, že jsem se dokázal domluvit s ním a jeho týmem na další pětileté smlouvě ve formátu 3+2 roků s oboustrannou opcí. To je na naše poměry vcelku nestandardní délka, je to ale po vzoru týmů, které obdivujeme, jako třeba Liverpool. Osobně věřím, že podepisuje smlouvu na pět let. Myslím si, že je zcela relevantní, aby byl nejlépe placeným trenérem české ligy. Miliardu korun nám přinesl prodej jím vypiplaných hráčů, další miliardu poháry, je to nejen trenér, ale i nejlepší manažer. Děkuji mu za fantastickou práci, jemu i celému jeho týmu,“ pokračoval v pochvalách  Jaroslav Tvrdík pár dnů před začátkem nového ročníku nejvyšší fotbalové soutěže.

O měsíčním příjmu trenéra Jindřicha Trpišovského média uvádějí pouze spekulativní částky převyšující jeden milion korun. Ten příjem kouče Slavie zdůvodnil Jaroslav Tvrdík v několikaminutovém pochvalném projevu s úctou k muži, který pro společnost fotbalové Slavie vydělal mnohonásobek své odměny.

Co dodat...Z podobného zdůvodnění podepsané smlouvy Slavie Praha se svým trenérem by si měli vzít příklad například i ministři, kteří jmenují za vysoké platy generální ředitele státních společností třeba takový ministr vnitra, když jmenuje generálního ředitele České pošty nebo ministr  dopravy při jmenování generálního ředitele Českých drah. Třeba se i těchto proslovů veřejnost dočká. Příznivci fotbalové Slavie Praha už vědí, co pro tento klub znamená působení trenéra a manažera Jindřicha Trpišovského na lavičce mistrovského klubu.

(ps, SportovníListy.cz , Slavia.cz , foto: Petr Skála)

Sport jako pantomima

27.9.2020 09:00:00

Doba koronavirová nenechává ležet kámen na kameni. Vědci se předhánějí v doporučeních, jak předejít nákaze a rozšířit řady nakažených. Jedna z nejnovějších studií ukazuje na fakt, že ticho zabraň...