Japonští pořadatelé hledali druhou českou vlajku na stožár za stupni vítězů v trapu

Při vyhlašování vítěze a dalších medailových míst v brokové střelbě mužů panoval v týmu pořadatelů malý zmatek. Museli narychlo sehnat druhou českou vlajku, neboť oba dva čeští účastníci závodu David Kostelecký a Jiří Lipták se prostříleli až do finále a pak v rozstřelu se mezi nimi rozhodovalo, kdo bude olympijským vítězem a kdo druhým tedy stříbrným medailistou z Tokia.  

Tak se stalo, že čeští brokoví střelci na hrách v Tokiu fantasticky ovládli závod v disciplíně trap! Jiří Lipták získal po dramatickém rozstřelu první olympijské zlato v kariéře, David Kostelecký skončil druhý a dosáhl po triumfu v Pekingu 2008 na druhou medaili pod pěti kruhy. Třetí místo obsadil Brit Matthew Coward Holley.

Není bez zajímavosti, že na střelnici v Tokiu poslední červencový čtvrtek proběhl z pohledu hrajících hymen a nejvýše vlajících vlajek česko-slovenský den, neboť ve stejném závodě žen v trapu si prvenství  vystřílela slovenská pretěkárka Zuzana Rehák Štefečková.

 


Tokio 29. července 2021

XXXII. letní olympijské hry v Tokiu


Sportovní střelba - trap

Muži: 1. Lipták Jiří 43+7 v rozstřelu, 2. Kostelecký David (oba Česko) 43+6, 3. Coward Holley (Velká Británie), 4. Orozco Díaz (Mexiko), 5. Jü Chaj-čcheng (Čína), 6. Faihan (Kuvajt).

Ženy: 1. Rehák Štefečeková Zuzana (Slovensko) 43, 2. Browningová (USA) 42, 3. Perilliová (San Marino), 4. Scanlanová (Austrálie), 5. Stancová (Itálie), 6. Smithová (Austrálie).

(Petr Skála, SportovníListy.cz, foto: Iva Roháčková)