Janek Ledecký ministrem sportu

[ title]
Přestřelku mezi lyžařským svazem a rodinou olympijské vítězky Ester Ledecké nejde přehlédnout. Sice obě strany nadále jednají, ale přibližují se k sobě asi jako pan prezident Zeman a kandidát na ministra zahraničí Poche, s výsledkem v nedohlednu.

Odborné výroky Janka Ledeckého upoutaly pozornost samotného premiéra Andreje Babiše. Imponuje mu, že konečně někdo ze sportovního prostředí má jasná stanoviska, žádá vyvození osobní zodpovědnosti a nabízí systémové řešení. Po schůzce s populárním zpěvákem pan premiér uvedl, že místo národní sportovní agentury vznikne ministerstvo sportu, kterému bude šéfovat Janek Ledecký.

Programové cíle má jednoznačné, zrušit sportovní svazy, sportovcům se tím pádem bude sportovat mnohem lépe. Náměstkyni pro zánik svazů bude zastávat Karolína Erbanová, která je v současnosti bez zaměstnání. To velmi ladí názorům premiéra, ubyde velký počet neziskových organizací, které parazitují na státním rozpočtu.

O své fleky přijdou bafuňáři, kteří jen tyjí z úspěchu sportovců, pro které nic nedělají. Přestanou tak kecat a začnou konečně makat. Proti se prý postavil vládní zmocněnec pro sport Milan Hnilička, předkladatel poslanecké novely zákona o sportu, ve které si zařizoval obstojný plat. Marketingový tým premiéra mu otcovsky domluvil a našel uplatnění na novém ministerstvu v roli strážce pokladu, na kterou je již zvyklý z dob své aktivní hráčské kariéry.

Olympionici se bojí konkurence

Haníkův syndrom se šíří dál

Fotbalový Jablonec znárodněný


Nešťastné slávistické omyly


Říká se, že kuriózní neověřené informace, jaká je i ta, co jste si přečetli, vydavatelé novin dříve opatřovali latinskou zkratkou N.T. (Non testatum) – neověřeno. Fonetická podoba zkratky "enté"  se zvukově  podobá německému die Ente, česky tedy kachna. Nu a tak Kachna na neděli. 

(kp,sportovnilisty.cz,foto:mp)