Jakub Janda k neúnosné situaci v Dukle žádá o mimořádné jednání sněmovního podvýboru pro sport

Jednání o novém řediteli rezortního sportovního centra Dukla už více než půl roku provázejí výrazné problémy a nejasnosti. Za neúnosnou ji považuje rovněž poslanec ale také bývalý olympionik, skokan na lyžích a nynější činovník Lyžařského svazu ČR  Jakub Janda, který v samotné Dukle za své aktivní kariéry sám sportoval. Není divu, že Janda bude požadovat svolání mimořádné schůze sněmovního podvýboru pro sport.

Jak říkám...„Do věci už se musí vložit Sněmovna. Obávám se totiž, že věci zašly tak daleko, že hrozí kolaps celé Dukly, a to by vzhledem k nadcházející olympiádě v Tokiu byl velký průšvih, na který by doplatili naši sportovci. Situace na Dukle se i přes naše intervence táhne víc než půl roku a nemá pozitivní vyhlídky. Pokud nemá Dukla zkolabovat a naši sportovci mají jet na nadcházející olympiádu připraveni, musíme konat! Předsedkyni Procházkovou jsem proto dnes (14. srpna 2020) požádal o svolání mimořádné schůze,“ uvedl  k celé věci poslanec Jakub Janda. 
Žádost adresovaná sněmovnímu podvýboru byla doručena do schránek poslanců. Pokud s ní vysloví dvě pětiny souhlas, musí být schůze svolána. Taková jsou parlamentní pravidla. 


(ps, SportovníListy.cz, www.ods.cz, foto: Petr Skála)

Sport jako pantomima

27.9.2020 09:00:00

Doba koronavirová nenechává ležet kámen na kameni. Vědci se předhánějí v doporučeních, jak předejít nákaze a rozšířit řady nakažených. Jedna z nejnovějších studií ukazuje na fakt, že ticho zabraň...