Hokejovou Tipsport extraligu čeká před sezonou Generali Česká Cup

Fanoušci i týmy naší nejvyšší hokejové soutěže se mají nač těšit. Před základní částí se odehraje nový pohár, který ponese název Generali Česká Cup. Pohár bude hrát celkem šestnáct týmů – ke 14 účastníkům Tipsport extraligy se přidají dva kluby Chance ligy.

Hrát se začne ve čtyřech skupinách po čtyřech týmech 4. srpna 2020, finále je na programu 15. a 22. září 2020. Zápasy se budou vysílat na České televizi a O2 TV Sport, případně na HokejkaTV.cz. Pohár se bude pořádat i jako podpora extraligových klubů, které kvůli pandemii koronaviru přišly o vyřazovací část sezony, tedy i o značnou část příjmů. Není tak překvapením, že se zástupci extraligových klubů na jeho realizaci jednomyslně shodly.

Vítěz Generali Česká Cupu získá finanční odměnu 1 milion korun, poražený finalista 500 tisíc korun. Odměnu do poháru věnuje generální partner Tipsport extraligy ledního hokeje společnost Tipsport.

Jak říkám...„Chtěli bychom pozvat všechny hokejové fanoušky ke sledování Generali Česká Cupu a podpoře jejich oblíbeného klubu, a to buď nejlépe přímo na stadionech, či u televizních obrazovek. Věřím, že stejně jako hráči budou po vynuceném předčasném ukončení play off natěšení a utkání bude provázet dobrá atmosféra a nasazení na ledě i v hledišti navzdory opatřením, která bohužel ještě mohou v srpnu trvat,“ řekl Marián Zelko, marketingový ředitel Generali České pojišťovny.

Herní systémZákladní skupiny


Všechny týmy jsou rozděleny po čtyřech do 4 základních skupin. V ní odehrají utkání dvoukolově každý s každým. Za výhru ve skupině budou 3 body, za výhru v prodloužení nebo na nájezdy získá vítěz 2 body, poražený tým 1 bod. Délky přestávek, prodloužení a počet nájezdů jsou stejné jako v základní části TELH. Týmy, které skončí po základní skupině na 1. a 2. místě, postoupí do play off.

Play off

Play off se bude hrát formátem čtvrtfinále, semifinále a finále. V každém z těchto kol odehrají týmy 2 utkání – domácí a venkovní (případně venkovní a domácí). Dále postupuje tým s lepším skóre. Pokud je skóre po dvou utkáních nerozhodné, hraje se po 2. utkání 10-minutové prodloužení 4 na 4 a pokud se nerozhodně ani v něm, rozhodnou o postupujícím ze série nájezdy (5 na každé straně).

Příklad vývoje sérií play off
1. zápas: HC Sparta Praha – HC Olomouc 4:0, 2. zápas HC Olomouc – HC Sparta Praha 3:0.
Konečné skóre 4:3 pro HC Sparta Praha – postupuje HC Sparta Praha
x
1. zápas: HC Sparta Praha – HC Olomouc 1:4, 2. zápas HC Olomouc – HC Sparta Praha 4:1.
Konečné skóre 8:2 pro HC Olomouc – postupuje HC Olomouc
x
1. zápas: HC Sparta Praha – HC Olomouc 2:1, 2. zápas HC Olomouc – HC Sparta Praha 3:2.
Konečné skóre 4:4, hraje se prodloužení, případně nájezdy, kde se rozhodne o postupujícím.

Rozpis utkání Generali Česká Cupu

Hrát se bude v termínech mezi 4. 8. 2020 a 22. 9. 2020 (včetně). Přesné termíny utkání budou zveřejněny co nejdříve v návaznosti na zařazení do vysílání na České televizi a O2 TV. Změny termínů vyhrazeny.

1. kolo Generali Česká Cupu

4. 8. 2020HC Sparta Praha – ČEZ Motor České Budějovice
4. 8. 2020HC Škoda Plzeň – Rytíři Kladno
4. 8. 2020Bílí Tygři Liberec – HC VERVA Litvínov
4. 8. 2020BK Mladá Boleslav – HC Energie Karlovy Vary
4. 8. 2020HC Kometa Brno – HC Dynamo Pardubice
4. 8. 2020HC Olomouc – Mountfield HK
4. 8. 2020HC Oceláři Třinec – HC Zubr Přerov
4. 8. 2020PSG Berani Zlín – HC VÍTKOVICE RIDERA

(zz, SportovníListy.cz, ceskyhokej.cz, foto: logo pohárové soutěže)