Hokejisté Švédska se pořádně zapotili s Němci ... Švédsko - Německo 4:3

Hokejisté Švédska porazili na světovém šampionátu Německo ve stejné skupině A, v jaké hraji i čeští hokejisté, těsně 4:3 a upevnili si druhou příčku. Pomohly jim k tomu dva góly proměněné za jednu minutu v první třetině. O dvoubrankový náskok sice přišli, ale ve třetí třetině rozhodli, útočník Oscar Möller zaznamenal dva góly a dvě asistence.

Jak se to všechno semlelo? V polovině základní hrací doby bylo překvapivě vyrovnáno. Krämmer využil chyby ve švédské rozehrávce a ač byl  tísněn dokázal překonat brakáře Švédska.  Švédům však patřila třetí třetina. Vedli 4:2 a udrželi vítězství i když Němci snížili na rozdíl jediné branky hráčem Plachtou, který má patrně české předky.

Sportovnilisty.cz byly na místě děje ...

Utkání měl švih a skvělá hra Němců mohla jen vyděsit velkou část českých fanoušků, kteří se přišli na zápas podívat, neboť s Němci Česko ještě nehrálo.

Sportovnilisty.cz o MS v ledním hokeji napsaly ...

Nous remercions aux joueurs de France ... Česko - Francie 5:1

Praha viděla zatím nejhezčí utkání MS ... Švédsko - Kanada 4:6

Půl tuctu kanadských žertíků na hokejovém MS. Sledovali jsme a fotili při utkání Kanada - Česko 6:3

O vítězství nad Lotyšskem se museli čeští hokejisté trochu poprat

Švédové dobyli Prahu, i když až v prodloužení ... Hrál se ovšem skvělý hokej s deseti brankami

Mistrovství světa skupina A
Praha 7. května 2015

Švédsko - Německo 4:3
Branky a nahrávky: 12. Möller (Lindström, Sjögren), 13. Lindström (Möller), 43. Klingberg (S. Kronwall, Möller), 49. Möller (Ekman-Larsson, Lindström) - 16. Kink (Rieder, Daschner), 30. Krämmer, 55. Plachta (Hospelt, Seidenberg) *  Rozhodčí: Hodek (ČR), Sidorenko (Běl.) - McIntyre (USA), Šefčík (SR) * Vyloučení: 3:2, navíc Daschner (Německo) 5 min. a do konce utkání *  Využití: 0:1 *  Diváci: 16 137 * Třetiny: 2:1, 0:1, 2:1.
Švédsko: Enroth - Klefbom, Ekman-Larsson, Klinberg, S. Kronwall, Granberg, Ekholm, Rahimi - F. Forsberg, Lander, Eriksson - Lindström, Sjögren, Möller - Lindholm, Rask, Ericsson - Hjalmarsson, J. Lundqvist, Josefson - Danielsson. Trenér: Pär Marts.
Německo: Pielmeier - Krueger, Müller, Kohl, Goc, Koppchen, Daschner, Krupp - Ehliz, Hager, Reimer - Wolf, Pietta, Rieder - Plachta, Hospelt, Kink - Oppenheimer, Raedeke, Krämmer - Seidenberg. Trenér: Pat Cortina.