Hokejbalisté Česka U20 porazili v přípravě na MS 2020 nejlepší tým Extraligy mužů!

[ title]
O víkendu 1. – 2. února 2020 se v plzeňské hokejbalové hale uskutečnilo soustředění národních týmů juniorů do 18 a 20 let připravujících se na mistrovství světa ve švýcarském Vispu a Raronu, jež bude probíhat od 24. června do 28. června 2020.

V sobotu 1. února 2020  si národní juniorské výběry zpestřily přípravu vzájemným duelem, z něhož vzešel jako vítěz starší výběr dvacítky po výsledku 6:3.

O den později v neděli 2. února 2020  se úřadující mistři světa kategorie U20 střetli v přípravném utkání s trojnásobným extraligovým šampionem z posledních tří sezón. Kert Park prověřil sílu dvacítky, která porazila aktuálně nejlepší celek v České republice 6:5 po nájezdech.

K zápasům se vraťme podrobněji ...Souboj reprezentační osmnáctky a dvacítky přinesl energický a litý souboj. Mladší výběr hráčů do 18 let vstřelil dokonce jeden gól ve vlastním oslabení, když zaváhání obrany dvacítky využil plzeňský ostrostřelec Jan Miksan. V polovině utkání ale převzali otěže zápasu hráči národního týmu do 20 let, kteří si došli pro vítězství 6:3. Nejvýraznější tváří utkání se stal útočník pardubického Autoskla Nicolas Langr, jenž vstřelil jeden gól a na další dva nahrál. V dresu reprezentační osmnáctky se blýskl dvěma kanadskými body za gól a asistenci letohradský junior Michal Macháček, jenž v sedmnácti letech patří mezi pilíře seniorského celku východočeského extraligového souboru.

Nesmírně dramatický duel se odehrál v neděli 2. února 2020, když na soustředění juniorských národních týmů v Plzni dorazil extraligový šampion posledních tří sezón HC Kert Park Praha. Hráči z hlavního města se dostali brzy do vedení, ale dvacítka otočila vývoj utkání a vždy vedla o jeden gól. Pražané ale dokázali zhruba pět minut před koncem základní hrací doby vyrovnat na 5:5 a o osudu zajímavého přípravného duelu musely rozhodnout samostatné střílení. Z celkem deseti nájezdových pokusů se prosadil pouze útočník národního týmu do 20 let a extraligového Letohradu Filip Faltus, jenž rozhodl o vítězství juniorské reprezentace 6:5. Hlavu trenérům národního týmu v zápase pořádně zamotal osmnáctiletý forvard z Mladé Boleslavi Lukáš Lhota, který vypadl z širšího výběru reprezentace U20 a v dresu Kert Parku nasázel po krásných individuálních akcích čtyři z pěti pražských gólů!


Plzeň 1. února a 2. února 2020Česko U20 - Česko U18 6:3 (3:1, 2:1, 1:1)
Branky a nahrávky: 3. Langr (Giesel), 8. Giesel (Langr, Šimůnek), 14. Malecha (Procházka, Faltus), 23. Stupka (Magasanik, Langr), 25. Čejka, 31. Vaniš J. (Čejka) – 6. Miksan (Dlouhý), 18. Macháček (Dostál), 27. Dostál (Macháček, Miksan).
Střely: 29:20, vyloučení: 4:6, využití přesilovek: 1:1, oslabení: 0:1.
Česko U20: Foršt (od 23. Štoural) - Kamenář, Gottfried, Kubeš, Lux, Chramosta, Rakovský M., Šimůnek, Štípek - Vaniš J. (C), Zdrůbecký, Čejka - Procházka, Malecha, Faltus - Řehák, Braun, Novotný V. - Giesel, Magasanik, Langr - Stupka.
Česko U18: Čapek (od 23. Bitnar) - Školoudík, Hálek, Kopřiva, Bečka, Dostál, Vaniš D., Sedláček, Dlouhý, Pavlík - Moravec, Macháček, Srp, Kucharčík, Miksan, Krbec, Taufer, Lhota T., Rakovský J., Novotný L., Škurla, Štěpánek, Frolík, Svoboda.

Česko U20  - HC Kert Park Praha 6:5 ss (2:2, 2:1, 1:2 – 1:0)
Branky a nahrávky: 9. Chramosta (Braun), 13. Vaniš J. (Zdrůbecký), 17. Štípek (Gottfried, Langr), 26. Malecha (Procházka, Zdrůbecký), 39. Novotný V. (Kubeš), rozh. náj. Faltus – 6. Kruček J. (Zvonek), 9. Lhota L., 21. Lhota L. (Kruček M.), 35. Lhota L., 41. Lhota L.
Střely: 44:29, vyloučení: 4:5, využití přesilovek: 2:1, oslabení: 0:0.
Česko  U20: Štoural (od 23. Čapek) - Kamenář, Zdrůbecký, Štípek, Kubeš, Chramosta, Šimůnek, Řehák, Rakovský - Vaniš (C), Gottfried, Čejka - Procházka, Malecha, Faltus - Novotný, Braun, Langr - Stupka, Giesel, Magasanik.
Kert Park: Mikl (od 23. Koch) – Dejneka, Šperl, Blaško, Jizba D. Hrdlička, Rozenberg – Kruček M., Fejfar, Lhota L., Kruček J., Zvonek, Danko, Suchánek, Bošák.

(fč, hokejbal.cz, SportovniListy.cz, foto: Bohumil Kučera)


Konečně titul pro Spartu

Konečně titul pro Spartu

23.2.2020 09:00:00

Dlouho, předlouho museli fanoušci pražské Sparty čekat, než konečně opět získá titul. A je jedno, zda ve fotbale či v hokeji. Co čert nechtěl, získali titul oba dva ve stejnou chvíli. V prestižní...