Hlídka českých kanoistek Tereza Fišerová, Gabriela Satková a Martina Satková mají bronz z ME

I přes nepříjemný vítr zvládla hlídka kanoistek vybojovat bronz na ME 2022 v Liptovském Mikuláši. Kanoisté však dopadli hůře, když skončili až šestí. Do semifinálových bojů postoupily kanoistky Gabriela Satková a Tereza Fišerová a kanoista Lukáš Rohan. Mistr světa na kanoi Václav Chaloupka skončil těsně pod hranicí postupu.

Po dlouhém čekání na oficiální výsledky mohly  české kanoistky ve složení Tereza Fišerová, Gabriela Satková a Martina Satková slavit bronz.

Jak říkám...

„Když přihlédneme k podmínkám, ve kterých jsme jely, tak jsme to zvládly skvěle a výsledkem je úspěch,“ hlásila v cíli Tereza  Fišerová.

„Z medaile jsme nadšené, vzhledem k větru a podmínkám je to skvělé,“ souhlasila Gabriela Satková.

„Náladu mi to zvedlo. Jsem ráda, že jsem to holkám nepokazila, protože jsem se cítila extrémně pod své možnosti a jsem ráda, že to klaplo. Holt trestné dotyky tam byly, ale jinak si myslím, že jsme to zvládly dobře a že za bronz jsme šťastné,“ dodala Martina Satková, která jako jediná z kanoistek neobstála v dopolední kvalifikaci na víkendové semifinále.

Martina Satková totiž musela nastoupit do opravných jízd a ve druhé  jízdě však inkasovala 50vteřinovou penalizaci, čímž pro ni šampionát skončil.

Problémy na trati měli i čeští kanoisté a to v hlídce i v individuálním závodě. V tzv. hlídkách skončili šestí, když vítězství slavil tým z Německa. Navíc v kvalifikaci jednotlivců  museli všichni absolvovat opravnou jízdu, aby do semifinále postoupil jen stříbrný olympijský medailista Lukáš Rohan.

Jak říkám...

„Cílem byla určitě medaile, protože loni na MS jsme jeli skvěle a jen těsně jsme nevyhráli,“ popsal Lukáš  Rohan po dojezdu týmového závodu své pocity z šestého místa, když na MS 2021  slavili stříbro.

„Jeli jsme dobře, rozhodně podle toho, co jsme si řekli, ale ta poslední kombinace byla extrémně náročná a když člověk jede třetí  jízdu v rozmezí tří  hodin, tak je pochopitelné, že mu dojdou síly a hůře  se soustředí,“ dodal  Rohan. 

Těsně pod hranicí postupu skončil mistr světa na kanoi Václav Chaloupka.

Jak říkám...

„Obě jízdy jsem čistý čas měl dostatečně rychlý na postup, ale bohužel jsem neudržel jízdu čistou a to mě stálo postup do semifinále. Mrzí mě to hodně. Chtěl jsem podat, co nejlepší výkon a k tomu to  bylo vzdálené. Ale i neúspěch patří ke  sportu…,“ řekl  Chaloupka, jehož dotyk na předposlední bráně v opravné jízdě ho odsunul na první nepostupové místo.  

Šampionát skončil také pro mladého kanoistu Vojtěcha Hegera, kterého z postupových pozic v opravné jízdě nepustila dál dvouvteřinová penalizace na bráně č. 17.

V sobotu 28. května 2022 už budeme znát novopečené mistry a mistryně Evropy 2022 kajakových kategorií. Semifinále kajakářek a kajakářů začíná 9:05 hodin a  finále se pak jede ve 12:05 hodin.


Liptovský Mikuláš (Slovensko) 27. květen 2022Mistrovství Evropy ve vodním slalomu


Muži 3xC1: 1. Německo (Tasiadis, Anton, Trummer) 107,94 (2), 2. Polsko -2,94 (4), 3. Španělsko -4,45 (4), ...6. Česko (Rohan, Chaloupka, Heger) -9,08 (6).

Ženy 3xC1: 1. Slovensko (Luknárová, Paňková, Stanovská) 131,13 (2), 2. Francie -1,44 (12), 3. Česko (G. Satková, Fišerová, M. Satková) -1,68 (10).


(Tereza Prskavcová, Kanoe.cz, SportovníListy.cz, foto: Iva Roháčková