Hleďte, jak vysoké školy lákají studenty na sportování v době volna nebo na studium sportu

V Praze na Výstavišti v Letňanech se po tři dny od 21. ledna do 23. ledna 2020  konal veletrh Gaudeamus určený především zájemcům o studium na vysoké škole.

Výstavištěm po dobu veletrhu tak korzovaly stovky zájemců převážně z řad letošních maturantů, kteří si vybírali z mnoha nabídek, jak dál pokračovat ve studiu bakalářských případně magisterských oborů. Návštěvníci veletrhu se mohli informova nejenom u stánků tuzemských vysokých škol, ale i zahraničních škol.

Bylo zajímavé, že  školy při upoutávání pozornosti právě na tu svou správnou a jedinou školu upozorňovaly zájemce ve velké míře na možnosti sportování v době volna a zapojování se do projektů, které s tím sportem mají mnoho společného jako například sestavování závodních automobilů pro vysokoškolské závody. 

SportovniListy.cz byly na místě děje ...
Univerzity  konkrétně Univerzita Karlova v Praze, Masarykova univerzita v Brně , Univerzita Palackého v Olomouci či soukromá vysoká škola a vyšší odborná škola tělesné výchova a sportu Palestra v Praze nabízela přímo studium tělesné výchovy či  kultury a sportu v různých odbornostech.

Jinak na veletrhu byly k vidění i další zajímavosti i na stáncích škol, které třeba projektují sportoviště jako tomu je na Stavební fakultě ČVUT v Praze, kde projektovali v poslední době olympijské kanály pro vodní slalom pro Londýn, pro Rio i pro Tokio.

(ps, SportovniListy.cz, foto: Petr Skála)