Hleďte, jak vysoké školy lákají studenty na sportování v době volna nebo na studium sportu

[ title]
V Praze na Výstavišti v Letňanech se po tři dny od 21. ledna do 23. ledna 2020  konal veletrh Gaudeamus určený především zájemcům o studium na vysoké škole.

Výstavištěm po dobu veletrhu tak korzovaly stovky zájemců převážně z řad letošních maturantů, kteří si vybírali z mnoha nabídek, jak dál pokračovat ve studiu bakalářských případně magisterských oborů. Návštěvníci veletrhu se mohli informova nejenom u stánků tuzemských vysokých škol, ale i zahraničních škol.

Bylo zajímavé, že  školy při upoutávání pozornosti právě na tu svou správnou a jedinou školu upozorňovaly zájemce ve velké míře na možnosti sportování v době volna a zapojování se do projektů, které s tím sportem mají mnoho společného jako například sestavování závodních automobilů pro vysokoškolské závody. 

SportovniListy.cz byly na místě děje ...Vidíte jen část modelu kanálu pro vodní slalom, který byl projektovaný na ČVUT pro olympijské hry v Tokiu
Na titulní stránce univerzitního časopisu vidíte obrázek z amerického fotbalu, který ve Zlíně hrají akademici
Na Vysoké škole ekonomické sportuje téměř každý, řekly nám na stánku proslulé pražské ekonomické vysoké školy
Kolem expozice ČVUT se procházel jen tak tento robot
Trenažer pro výcvik řidičů byl součástí expozice Univerzity Hradec Králové
Mendelova univerzita pohodu vysokoškolského studia prezentovala spokojenými studenty, kteří si v tuto chvíli na stánku pinkali
Na stánku Fakulty tělesné výchovy a sportu Univerzity Karlovy jste si mohli popovídat přímo se studenty
Také Univerzita Palackého měla na veletrhu svůj stánek včetně Fakulty tělesné kultury
Fakulta sportovních studií Masarykovy univerzity měla ke každému oboru zvláštní prospekt

Univerzity  konkrétně Univerzita Karlova v Praze, Masarykova univerzita v Brně , Univerzita Palackého v Olomouci či soukromá vysoká škola a vyšší odborná škola tělesné výchova a sportu Palestra v Praze nabízela přímo studium tělesné výchovy či  kultury a sportu v různých odbornostech.

Jinak na veletrhu byly k vidění i další zajímavosti i na stáncích škol, které třeba projektují sportoviště jako tomu je na Stavební fakultě ČVUT v Praze, kde projektovali v poslední době olympijské kanály pro vodní slalom pro Londýn, pro Rio i pro Tokio.

(ps, SportovniListy.cz, foto: Petr Skála)