HC Sparta sahala po dvojciferné výhře nad Karlovými Vary

Hokejisté Sparty Praha poslední ledový pátek  potvrdili, že když hrají  proti karlovarských borcům, tak  se jim vždy vede dobře. Na časomíře byl čas  28:31 a to už domácí vedli   7:0. Diváci očekávali dvojciferné skore, ale nedočkali se ho. Duel skončil 9:1.

Sparta začala cestu za dosud nejvyšší výhrou v sezoně  už  ve 4. minutě, kdy přesilovku pět na tři na jejím konci zúročil  Réwaye. Skore pak za stavu 8:1 uzavřel proměněným  trestným střílením Volek.
Sportovnílisty.cz byly na místě dění ...

Utkání se hrálo při  slavnostní atmosféře, neboť před jeho zahájením   bylo vzpomenutu  vyjímečných činů hasičů, policistů, zachranářů a vojáků. Sparťané proto také  hráli ve výrazných dresech v barvách, které mají i vesty záchranářů.

O vítězném celku nebylo pochyb. Karlovaráci dokonce poslali do branky oba brankáře, ale ani Habal ani střidající Zavorka nestačili výrazné porážce zabránit.„Vzdali jsme pěkný hold. Chtěli jsme po dvou nevydařených zápasech vstoupit do utkání dobře, což se nám podařilo. Hráli jsme celých šedesát minut, hráli jsme poctivý hokej plný nasazení. Ve třetí třetině jsme se několikrát položili do střel soupeře. I tohle musím hodnotit pozitivně. Hráli jsme až do konce a závěrečný gól byl výbornou tečkou,“ řekl po utkání kouč Sparty Zdeněk Moták.

„Chtěl bych soupeři pogratulovat k vítězství. Pro Spartu to byla vydařená oslava. My jsme dneska působili jako komparz. První třetina nám nevyšla, druhá třetina nám nevyšla, a když už jsem si myslel, že alespoň třetí třetinu uhrajeme na remízu, tak jsme dostali branku z trestného střílení. V zápase jsme tahali za kratší konec, Sparta byla ve všem lepší,“   řekl trenér   týmu Karlovy Vary Jaromír Kverka.

Tipsport extraliga ledního hokeje
Praha 30.ledna 2015

Sparta - Karlovy Vary 9:1
Branky a nahrávky: 4. Réway (J. Hlinka), 13. Chlapík (Volek), 20. Ďaloga (Buchtele), 22. Buchtele (J. Hlinka, Réway), 24. Kumstát (Rolinek), 28. M. Procházka (Chlapík), 29. Klimek (Rolinek), 57. J. Hlinka (Sabolič, Réway), 60. Volek z trest. střílení - 58. D. Hruška (Balán, Duda). Rozhodčí: Hodek, R. Svoboda - Frodl, Charvát. Vyloučení: 9:7, navíc Skuhravý (K. Vary) 10 min. Využití: 3:1. Třetiny: 3:0, 4:0, 2:1. Diváci: 10.261.
Sparta: F. Novotný - Eminger, Polášek, Ďaloga, Piskáček, Hrbas, J. Mikuš - Réway, J. Hlinka, Klimek - Forman, Buchtele, Sabolič - Kumstát, Rolinek, Dvořáček - M. Procházka, Volek, Chlapík. Trenéři: Jandač a Moták.
Karlovy Vary: Habal (24. Závorka) - Harant, Sičák, J. Tomeček, Redlihs, Deyl, Šmach, Šidlík - Duda, J. Kverka ml., Koblasa - Vachovec, Balán, D. Hruška - Gorčík, Skuhravý, Bahenský - Micka, R. Hruška, V. Tomeček. Trenéři: Mlejnek a J. Kverka st.

(ps,  Sportovnílisty.czFoto: Petr Skála)