Harrachovské můstky s novou vizí


Vypadá to, že se konečně začíná blýskat na lepší časy. Tolik očekávaná rekonstrukce skokanských můstků je na spadnutí. Vláda dokonce již našla potřebné finanční prostředky, které zbyly z nenavýšení učitelských platu na slibovaných 15 procent.

Samotné zahájení prací je již pouhou formalitou poté, co lyžaři představili nový projektový záměr. Z budovy Dukly Liberec, která se nachází v těsné blízkosti, můstků, se stane objekt pro mírnější formy výkonu trestů. Vzhledem k nedávným událostem na pražském magistrátě a sdělení obvinění dalším osobám, které mají ke sportu blízko, se počítá s jejich umístěním právě do tohoto objektu. Odsouzeným bude nabídnuta práce při správě lyžařského areálu.

Další skupinou, kterou projekt zahrnuje, jsou patologičtí gambleři. Ti v rámci terapie každé ráno vyběhnou na lyžích buben skokanského mamutího můstku a upraví tak dojezdovou plochu. Tím dojde ke značným finančním úsporám. Skokané na lyžích tak zřejmě ztratí možnost svalovat své sportovní neúspěchy na absenci vhodných tréninkových podmínek u nás.  


Hadamczik kupuje Vítkovice

Olympijský výbor šetří na daně

Stát znárodní skokany

V biatlonu řádí černá ruka


Říká se, že kuriózní neověřené informace, jaká je i ta, co jste si přečetli, vydavatelé novin dříve opatřovali latinskou zkratkou N.T. (Non testatum) – neověřeno. Fonetická podoba zkratky "enté"  se zvukově  podobá německému die Ente, česky tedy kachna. Nu a tak Kachna na neděli. 

(kp,sportovnilisty.cz,foto:mp)

Biatlonové hrátky s Čínou

29.11.2020 09:01:00

Covidová epidemie drtí sport jako boxerský šampion Mike Tyson své soupeře. A najít řešení, jak udržet sport při životě, znamená bourat letitá pravidla. Platí to i olympijských hrách. Ty zimní m...