Harley Davidson mění sportovní mapu České republiky

Přestože jsme byli minulý týden všemi možnými a zejména veřejnoprávními médii přesvědčováni, že nejvýznamnější sportovní událostí měsíce je XVI. všesokolský svět, opak byl pravdou.

Slavnostní setkání fanoušků legendárních motorek naplnilo Prahu, i na jejich počest se přivalily legendární kameny včele s Mikem Jaggerem. Účastníci slavnostní jízdy hlavním městem dokonce museli být losováni! O počtu 60.000 aktivních účastníků v jednom okamžiku si může jakákoliv sportovní akce v České republice nechat pouze zdát.

Toho se rozhodli využít zástupci Autoklubu ČR a domluvili všem členství ve svém spolku. Tím se rapidně posunuli v žebříčku sportovních spolků a aspirují na hegemona sportovního pole. Navíc značná část vyznavačů Harley Davidson slíbila přijet také do Brna na Velkou cenu, kde mají slíbenou čestnou jízdu před hlavním závodem. Jde o odvetu brněnského křídla ČSSD ústeckému místopředsedovi strany Foldynovi, jež je známým příznivcem tzv. Nočních jezdců. V jednání je dokonce i přílet Donalda Trumpa, který by měl lobovat za nižší dovozní cla na typické americké motorky.  

Díky úspěšnému Sletu přijdou Sokolové o parkoviště

Sazka olympijský víceboj v nové dimenzi

Problémem Pocheho je sport

Česká republika kandiduje na pořadatelství olympiády

Říká se, že kuriózní neověřené informace, jaká je i ta, co jste si přečetli, vydavatelé novin dříve opatřovali latinskou zkratkou N.T. (Non testatum) – neověřeno. Fonetická podoba zkratky "enté"  se zvukově  podobá německému die Ente, česky tedy kachna. Nu a tak Kachna na neděli.
 

(kp,sportovnilisty.cz,foto:mp)