Hamza zpět do basketbalu


Před deseti lety proběhla vcelku nenápadně jedna malá sportovní revoluce, z vedení basketbalového svazu odešel jeho předseda Zdeněk Zajíček a místopředseda Jiří Hamza. Stalo se to jen pár týdnů před startem světového šampionátu v Karlových Varech, na kterém následně naše hráčky triumfálně dokráčely až do finále.

Po jedné dekádě tento výsledek vypadá jako pohádkový sen, reprezentace není schopna postoupit ani ze základní skupiny mistrovství Evropy. Kapitáni českého sportu proto nyní jezdí usilovně na Moravu, aby přemluvili Hamzu k velkému návratu.

Důvodů je několik, tím hlavním je prokazatelný úspěch v druhé Hamzově sportovní lásce, biatlonu. Koneckonců, přesnou střelbu by se basketbalistky potřebovaly hodně naučit. Hamza si údajně klade jasné podmínky, svaz se administrativně zredukuje, vytvoří se taková malá rodinná firma, trenérem reprezentace se stane opět protřelý lišák Bobrovský, oficiálním dodavatelem pití se stane značka Hnanice.

Řeší se také termín návratu, neboť náhrada, kterou si Hamza za sebe našel do čela biatlonového svazu, nemůže garantovat volné termíny až do vánoc z důvodu účasti v populární taneční show Stardance. Bude pikantní sledovat, kolik hlasů bude dostávat Gabriela Koukalová, jak moc si budou sportovci přát její nástup do bafuňářského prostředí.

Na Hamzův návrat se těší i vládní zmocněnec pro sport Milan Hnilička, již v minulosti oceňoval jeho tah na branku, resp. na koš a týmovou práci. Trochu jeho nevole sice vzbudila Hamzova snaha s pomocí svých kontaktů zablokovat vznik Národní agentury pro sport, ale to už je zapomenuto.

Můžeme tedy věřit, že nebude basketbalu trvat dalších deset let, než přiveze medaili z vrcholné soutěže.


Český tenis převezl svět

Pikantní rošáda na Kladně

Pomohou tenistky biatlonu?

Bude Řepka trénovat Tvrdíka?

Říká se, že kuriózní neověřené informace, jaká je i ta, co jste si přečetli, vydavatelé novin dříve opatřovali latinskou zkratkou N.T. (Non testatum) – neověřeno. Fonetická podoba zkratky "enté"  se zvukově  podobá německému die Ente, česky tedy kachna. Nu a tak Kachna na neděli. 

(kp,sportovnilisty.cz,foto:mp)