Hadamczik kupuje Vítkovice

[ title]

Mizérie, kterou se potácí poslední dvě sezóny hokejisté Vítkovic, začíná být tak hluboká jako jsou doly v ostravském úhelném revíru. Nástup nových majitelů a managementu sliboval útok na pozice nejvyšší, bohužel realita je tak vzdálená, jako je pravděpodobnost že z Mošnova bude létat přímá linka do New Yorku.

Loňskou bídu zachraňovali hokejisté vyřazením marné Sparty v předkole play off, aby si v dalším kole ani neškrtli. Letos se blížíme k polovině základní části a reálně hrozí, že se nepostoupí ani do vyřazovacích soubojů. Když k tomu připočteme vyhnané odchovance a  tahouny týmu ke konkurenci, nelze se divit, že pozice trenéra Petra, který má bohaté zkušenosti z Austrálie, je pevná jako zvlněná dálnice D47 u Ostravy.

Ostravští fanoušci však zoufat nemusí, zjevil se spasitel v podobě Aloise Hadamczika. Ten již předal nabídku na odkup akcií hokejového klubu a rád by jej převzal a pod svým vedením přivedl do vyšších pater tabulky. Šušká se, že pravým důvodem je absence trenérských nabídek a bývalý reprezentační trenér se doma nudí.

Vítkovice by spojil se svým tréninkovým areálem v nedalekých Kravařích. Hokejová veřejnost se tak zřejmě může těšit na pikantní extraligové souboje Hadamczik vs. Růžička. Novým marketingovým ředitelem Vítkovic se po převzetí klubu stane Hadamczikův dlouholetý kamarád Miroslav Pelta, který jistě jinak celkem nudné hokejové prostředí rozvíří svými hláškami a také ví, kudy běží zajíc.

Olympijský výbor šetří na daně

Stát znárodní skokany

V biatlonu řádí černá ruka


Novinka pražských Pirátů - Tour de Praha


Říká se, že kuriózní neověřené informace, jaká je i ta, co jste si přečetli, vydavatelé novin dříve opatřovali latinskou zkratkou N.T. (Non testatum) – neověřeno. Fonetická podoba zkratky "enté"  se zvukově  podobá německému die Ente, česky tedy kachna. Nu a tak Kachna na neděli. 

(kp,sportovnilisty.cz,foto:mp)
Nový poradce pro sport na Hradě

Nový poradce pro sport na Hradě

16.2.2020 09:00:00

Sport se dává do pohybu a můžou za to nejen blížící se volby. Národní sportovní agentura už začíná dýchat, sportovní část Národního investičního plánu byla nejvíc diskutovanou částí. Mimo dění n...