Fotbalový Jablonec znárodněný

[ title]
Miroslav Pelta je ve sportovním prostředí známý a také populární díky své schopnosti zařídit téměř nemožné.

V případě přesměrování dotačních titulů ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy se dokonce osobně obětoval a podle zpráv z novinových článků, v zájmu sportu a hlavně fotbalu, navázal intimní vztah s tehdejší náměstkyní ministryně školství. Asi nepředpokládal, že opět bude platit pořekadlo, které říká, že každý dobrý skutek má být po zásluze potrestán.

Policie po více než roce dokázala ohodnotit vzniklou škodu na stovky milionů a při očekávaném trestu úřady zajišťují majetek obviněných. Hlavní aktér Pelta tak přišel o právo nakládat nejen se svými nemovitostmi, ale jak se také proslýchá i se svým klubem FK Jabloncem.

Podle našich platných zákonů se stane vykonavatelem vlastnických práv ministerstvo spravedlnosti, které již okamžitě pověřilo olomouckého státního zástupce Ivo Ištvana, aby se ujal řídící role v jabloneckém fotbalu. Ten dokonce usedne od příštího ligového kola i na trenérskou lavičku. Pozitivním bodem těchto událostí je skutečnost, že do Jablonce budou přesměrováni všichni odsouzení fotbalisté a za místní FK budou hrát zdarma v rámci vězeňských prací. Přes den budou na hřišti a nocovat pak ve věznici.

Mezi prvními se má hlásit Tomáš Řepka, podle rozsudku z tohoto týdne, posila na polovinu sezony. Další posily se dají očekávat velmi rychle, protože policie spustila velkou celostátní akci zaměřenou na možné daňové úniky ligových fotbalistů.

Trenérské rošády okamžitě využila šikovná Sparta Praha a opět angažovala na uvolněnou trenérskou pozici Petra Radu.
Nešťastné slávistické omyly

Petr Čech aktivuje své úspěšné sportovní kolegy

Sparťanské fanoušky namotivoval Jaroslav Tvrdík

Spasí Kájínek Chovance?


Říká se, že kuriózní neověřené informace, jaká je i ta, co jste si přečetli, vydavatelé novin dříve opatřovali latinskou zkratkou N.T. (Non testatum) – neověřeno. Fonetická podoba zkratky "enté"  se zvukově  podobá německému die Ente, česky tedy kachna. Nu a tak Kachna na neděli. 

(kp,sportovnilisty.cz,foto:mp)